Wpis z mikrobloga

1057 + 1 = 1058

Tytuł: Futu.re
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: science fiction
ISBN: 9788363944483
Ocena: ★★★★★★★

Dystopijna wizja świata za nieco ponad cztery stulecia. Znaczna część społeczeństwa jest nieśmiertelna - nie ma chorób ani starości, w związku z czym planeta zrobiła się wręcz przeludniona, zmaga się z brakiem miejsca do życia dla ludzi oraz niedostatkiem żywności.

Głównym bohaterem powieści jest młody chłopak, Jan Nachtigall, członek Falangi, czyli swego rodzaju armii, której zadaniem jest tropienie i uśmiercanie nielegalnie urodzonych dzieci.

W świecie przedstawionym we Futu.re nie można się bowiem rozmnażać. Decyzja rodziców o urodzeniu poczętego dziecka obliguje jednego z nich do iniekcji, czyli zarażenia się starością. A starość (a nawet pierwsze, najdrobniejsze jej objawy, jak chociażby siwe włosy) wśród ludzi nieśmiertelnych budzi ogromną odrazę i abstrakcyjny starch przed zarażeniem się nią.

Jan wyrusza na misję, która doprowadzi go do bardzo niekorzystnego dla siebie położenia i zmusi do podjęcia kilku trudnych decyzji. Z drugiej zaś strony pozwoli odkryć prawdę o swoich rodzicach.

Książka dość obszerna; akcja powieści, jak dla mnie, rozkręciła się chyba jakoś w połowie, bo początek trochę męczyłam.
Jakkolwiek myślę, że warta uwagi. Zdecydowanie bardziej science-fiction niż fantasy.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #books #ksiazki #czytajzwykopem #sciencefiction
dekonfitura - 1057 + 1 = 1058

Tytuł: Futu.re
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: scien...

źródło: comment_1623582859vy8KfENIgZmSKRcuAsz4T1.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kopszmercen: jak nie. Jakoś #!$%@? to napisałem ale chodziło mi o to że ten odcinek z "Miłość śmierć i roboty" o którym wyżej piszecie oparty jest właśnie na tej książce, to może kogoś zaciekawi. Konkretnie na opowiadaniu Regulator.