Wpis z mikrobloga

#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Saloon mnie już trochę męczył (a przy okazji skończyły się potrzebne klocki), więc wróciłem do drugiej części makiety.

Chciałem w praktyce przetestować Freeform, no i jednak jest to zdecydowanie trudniejsza do opanowania technika niż myślałem. Wyszło tak sobie, ale i tak jestem w miarę zadowolony z efektów (bo to moja pierwsza próba w tej technice).
Dodatkowo zbudowałem fajne drzewo.

#lego #chwalesie #diy #looneytunes
damw - #legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://bricks...

źródło: comment_1623573164kYhNKpxV5pIQl9xGURZNPk.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: trzeba mieć bardzo dużo klocków różnego rodzaju:
plate 1x1, 1x2, 1x3, ....
plate 2x2, 2x3, 2x4, ....
slope
wedge w różnych kolorach, slope curved itd.

Jeśli robisz freeform tylko jako podstawkę (czyli 2x plate + brick SNOT) to jest łatwo, ale problem się zaczyna w momencie, gdy chcesz zbudować wyżej w tej technice. Wtedy zaczynają się schody jak to wszystko połączyć, żeby się mocno trzymało i nie wyglądało jak kupa.
  • Odpowiedz
kojot na wrotkach nad przepaścią - świetna scenka :D


@fizzly: dawno temu ktoś mi właśnie mówił, że super, gdybym dodał Kojota i Strusia do makiety (nie pamiętam niestety nicka tego Mireczka). Wtedy jeszcze nie było tych CMF'ów. Jak się tylko pojawiły to od razu miałem już tą scenkę przed oczami - nie wiedziałem tylko, gdzie to dokładnie wcisnę xD
  • Odpowiedz
co to jest ta techika freeform?


@SelinaKyle: to jest technika budowania podstawy pod MOC. Nie budujesz bezpośrednio na baseplate/plate, tylko najpierw budujesz sobie podwyższoną "podstawę" za pomocą małych elementów wykorzystując do tego SNOT'a (czyli te klocki, gdzie masz studa na boku). Daje to bardziej naturalny i fajniejszy wygląd
  • Odpowiedz
dawno temu ktoś mi właśnie mówił, że super, gdybym dodał Kojota i Strusia do makiety (nie pamiętam niestety nicka tego Mireczka).


@damw: Beep Beep! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak zobaczyłem te brązowe góry po raz pierwszy to od razu skojarzyłem z Kojotem i Pędziwiatrem.

nie wiedziałem tylko, gdzie to dokładnie wcisnę


@damw: Może gdzieś na szczyt brązowej góry?

A te małe baseplaty (8 studów) to jest
  • Odpowiedz
policz ile klocków


@boguslaw-de-cubalibre: xD Każdy jeden klocek potem mam liczyć? O_O

czasu

no to już by łatwiej było

i pieniędzy wszystko kosztowało :)

a to już będzie problem, bo dużo tych elementów/baseplate'ów już nie jest łatwa do dostania, a ja skupowałem hurtowo najtańsze po całym świecie.
  • Odpowiedz