Wpis z mikrobloga

#wlosing #wlosy #mirabelkopomusz #olejowanie
Czym domywacie włosy po olejowaniu?
Emulguję włosy odżywką (tj. pokryte olejem włosy moczę wodą, nakładam odżywkę na kilka minut, a później "myję" włosy tą odżywką i spłukuję wszystko), a i tak po wyschnięciu mam niedomyte, zbijające się w strączki, pasma włosów. Dopiero użycie szamponu i umycie włosów na całej powierzchni pomaga, ale to się chyba trochę mija z celem, prawda?

Moje włosy są niskoporowate, łatwo się taflują, lubią proteiny. Gęste, ale cienkie, proste.
Używam do emulgowaniu najczęściej odżywki humektantowej lub proteinowej z OnlyBio, olej to też OnlyBio (dla niskoporów).
Jeśli to może mieć znaczenie, to nakładam olej na podkład (żel aloesowy).
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piglet: ja se emulguje a potem normalnie myje szamponem i mam to gdzieś
ale ja w ogóle robię wszystko z włosami niezgodnie z mądrościami włosingowymi bo mi nie służyły xD
hennę też mi lepiej zmywać zawsze było szamponem od razu i nie odstawiać bo z odstawianiem kończyłam z włosami jak u grażyny na wesele córki brata szwagierki
@gfgfgfa: Ja tak miałam z metodą kubeczkową (czyli tym rozcieńczaniem szamponu) - gdzie nie czytałam, to wszyscy ją polecali i wskazywali jako jedną z najlepszych, a u mnie to była porażka (miałam wrażenie niedomytych włosów). Z tym emulgowaniem chyba też popróbuję jeszcze z kilka razy i najwyżej będę zmywała szamponem ¯\_(ツ)_/¯
@piglet: emulgujesz i domywasz szamponem. Nie ma żadnej zasady, żeby tak nie robić, wręcz przeciwnie :D Emulgowanie wstępnie zbiera olej, ale na większości włosów nie zbierze wystarczająco dużo, wyjątek - bardzo wysokoporowate włosy, najczęściej kręcone typ 3.
@wwwlosy_pl: Dzięki! Wydawało mi się, że wszędzie czytałam o tym, że samo zemulgowanie odżywką wystarczy i nie trzeba już używać szamponu. Aż się zastanawiam, ile jeszcze błędów popełniam w pielęgnacji :o
@piglet: najprościej to uznać, że wszystkie te zasady to sugestie i jeśli czujesz, że coś niehalo, to warto poszukać opcji na modyfikację! Na przykład domykanie emolientami pielęgnacji - można, ale nie trzeba. Albo stosowanie peelingów - można, warto, ale są specyficzne przypadki gdzie np. wcierki o odpowiednim składzie wystarczą. Nic nie jest w kamieniu wyryte także na czilu :))
@piglet: po emulowaniu odżywka myjesz szamponem. To jest prosta chemia w praktyce. Po to się emulguje żeby zmyć właśnie.
Nie widziałam szczerze mówiąc żadnego innego poradnika w sprawie mycia po olejowaniu, więc nie wiem skąd taki sposób Ci przyszedł do głowy.
Tak samo jak używasz podkładu i pudru. Jeden kosmetyk jest chemicznie zaprojektowany w tym przypadku żeby wiązał z drugim. A nie używasz samego podkładu i się dziwisz ze make-up jest