Wpis z mikrobloga

Czy jeśli kupiłem auto bez tablic, od Polaka który świeżo kupił auto w Niemczech, przywiózł je, opłacił akcyzę, to muszę płacić w Skarbówce ten cały PCC 2%? Gość niby prowadzi działalność, ale auto sprzedał mi na umowę ze swoim imieniem i nazwiskiem, a nie na fakturę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Twierdzi że musze pokazać przy rejestracji jedynie dowód zapłaty akcyzy i żadnego PCC płacić nie muszę. Ma rację? Oczywiście podpisując ze mną umowę, dołączył mi też swoją umowę z Niemcem.

#samochody #motoryzacja #podatki #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@southlander: tak jak ktoś napisał, musisz mieć do urzędu papier że tablice zostały zatrzymane w DE to raz. Dwa - PCC nie płacisz jeżeli samochód sprowadziłeś sam, lub kupiłeś go w PL od przedsiębiorcy który jest płatnikiem VAT.
  • Odpowiedz
tak jak ktoś napisał, musisz mieć do urzędu papier że tablice zostały zatrzymane w DE to raz.


@incognito1234 XDDDDD Ten cały "papier" na to to oświadczenie OPa przy rejestracji o braku tablic, dokładnie to pani w WK podsunie jeden papierek do podpisu i tyle.
  • Odpowiedz
@vertical: tak, to oświadczenie drukujesz, podpisujesz i składasz Pani w okienku tyle. Ponieważ składane jest pod rygorem art 233 kk powinno być podpisane przez sprzedającego który kupił samochód w DE i sprzedał go mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecnie KAS interesuje się umowami "na Niemca" więc warto by wszystko było jak to mówią "w prawie". Ale XD XD i mądry wykopek po szkodzie.
  • Odpowiedz
powinno być podpisane przez sprzedającego który kupił samochód w DE i sprzedał


@incognito1234 XDDDDD i może jeszcze przez papieża powinno być podpisane? Nie tak dawno rejestrowałem na siebie auto kupione prywatnie przeze mnie od Niemca, oczywiście było bez tablic bo zostały w niemieckim urzędzie. Pani w WK podsunela oświadczenie o braku tablic do podpisu i to wszystko.
  • Odpowiedz
@vertical: () a kto miał je podpisać skoro ty kupiłeś samochód od Niemca w Niemczech? XD OP kupił auto w Polsce od POLAKA. Ten który kupił samochód bez tablic w Niemczech i teraz mi je sprzedaje w Polsce ma je podpisać i mi dać. Skąd OP ma wiedzieć co z tablicami. Nic nie napisał czy brief duży i mały dostał przetłumaczony już przez przysięgłego czy nie. W
  • Odpowiedz
@incognito1234 OK dobra, rzeczywiscie racja i to co innego bo kupił od Polaka w Polsce. W każdym razie uważam że niezależnie kto gdzie i od kogo kupił to żądanie przez polskie urzędy tablic lub oświadczenia o braku tablic jest zwyczajnie idiotyczne, skoro przecież każdy debil wie, że przy wyrejestrowaniu auta w Niemczech z przeznaczeniem na eksport, tablice są zawsze zostawiane tam w urzędzie.
  • Odpowiedz
@SpokojnyPan: i od nowa () tematem był podatek PCC i jako jedyny OPowi odpowiedziałem. Dodałem że ma wziąć od sprzedawcy też ten papier.
Pewnie że OP może sam to oświadczenie napisać, tak samo jak może się podpisać pod umową in blanco z "Niemcem", oświadczyć jedno, drugie, trzecie i się pod tym podpisać. Ale kupił samochód od handlarza Polaka w Polsce, więc ten handlarz ma mu wszystkie papiery
  • Odpowiedz