Wpis z mikrobloga

I mam pewnie boreliozę, jakoś dwa tygodnie temu znalazłem na jajkach dwa kleszcze (takie owady nie nie podłączone do akumulatora), szybko je usunąłem, przez miejsce ciężko było obserwować ale nic podejrzanego się nie działo, aż do wczoraj

Ugryzione miejsce w cholerę zaczęło swędzieć, jest opuchnięte, czerwone i twardsze niż pozostałą skora i ma okolo 5-8cm ale nie jestem w stanie stwierdzić czy wygląda jak rumień przez miejsce ugryzienia, kilka dni temu też miałem objawy grypy ale wtedy rano odwiedziła mnie chora dziewczyna a wieczorem dostałem gorączki więc nie łączyłem tego

Pytanie do bardziej doświadczonych, jest szansa że to borelioza czy jednak alergia ? i chce przeprowadzić wszystkie dostępne testy cena się nie liczy tylko pytanie gdzie i jak

#kleszcze #borelioza #medycyna #zdrowie
  • 25
@Radaka: Dwa tygodnie to jeszcze za krótko na testy bo jesteś w okienku serologicznym. Borelioza nie daje objawów grypy ale objawy mogą ewentualnie wskazywać na kleszczowe zapalenie mózgu. Imo możesz uderzyć do lekarza przynajmniej POZ.

Chyba, że masz opuchnięte kule bo masz blueballsy po wizycie dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jason_Stafford: Też miałem kleszcza na jądrze, który dał mi boreliozę ( ͡° ͜ʖ ͡
@Sl_w_k_1: @lukasz3k: @hurb: @hurb: @Prusti:

Byłem u lekarza nie dopatrzył się rumienia ale przepisał mi jedno opakowanie unidox solutab 10 tabletek 2x co starczy na 5 dni wiec nie wiem co o tym sądzić

Co ciekawe babka co przyjmowała przed wejściem zmierzyła mi temperaturę i pytała się czy się szczepiłem ja jej odpowiedziałem że nie a ta że "to ma pan covida".
@Radaka: dał Ci antybiotyk na wszelki wypadek, bo wydaję mu się to podejrzane. Mi również lekarka przepisala zapasowe pudełko, jakbym kiedyś złapał ponownie :) oczywscie poza miesięczną kuracja.

Borelioza daje różne objawy, nawet sam rumień ma różne postacie
https://www.doctormed.pl/info/choroby/borelioza-objawy-leczenie/

Zrób za miesiąc elise igg/igm i WB igg/igm. Koniecznie oba testy, Elisa u mnie wychodzi ujemna a WB dodatnio :)

Ps. Podwyzszona temperatura to chyba nie zawsze covid
@lukasz3k: No wkurzyło mnie to bo od tygodnia ponad z domu nie wychodzę bo w pracy mam napierdzielanie i masę nadgodzin klepie żeby się wyrobić, jedyną gorączkę dostałem to tą o której wspomniałem, a teraz wygląda że wszystko to covid, komuś nogę urwie = covid, kogoś potrąci samochód = covid itp paranoja
@Radaka: borelioza to #!$%@? (skrajni pechowcy stają się niepełnosprawni i niesamodzielni). nie chcesz tego mieć, a rumień nie zawsze się przy niej pojawia - lekarze wyspecjalizowani w tej chorobie mówią że od razu trzeba bombardować antybiotykiem w razie najmniejszego podejrzenia.
@Krzyszy: wiem o tym, niestety muszę czekać aż będzie pewne czy jestem czy nie jestem chory, w tej chwili to gdybanie z bardzo duża nadzieją że jednak nie trafiło mi się
@Radaka i co tam? Bo ja też ostatnio byłem i już od 4 dni biorę antybiotyk (mam brać przez 10), ale prawdopodobnie pójdę jeszcze po jedną paczkę (+5dni)
@izkYT: byłem u POZ dostałem jeszcze 5 dni, efekty które miałem po ugryzieniu zniknęły więc jest chyba dobrze, co najlepsze to wczoraj znalazłem kleszcza na wewnętrznej stronie uda... ale we krwi mam tyle anybiotyków że od razu zabiło go pewnie
@Radaka mi jeszcze rumień nie zniknął ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie śmieszne jest to, że ja też te kleszcze złapałem jak kosiłem trawę. Natomiast jak chodziłem po lesie przez kilka dni to nic xd