Wpis z mikrobloga

Wykopki powiedzcie mi, dlaczego myślicie, że UBI wygląda tak że drukarka robi brrrr i co miesiąc drukuje obywatelom dochód podstawowy? Nie stać was na lepsze argumenty przeciwko UBI? Ja konceptualnie za UBI nie przepadam, bo nie lubię uzależniać dobrobytu obywateli od rządu i korporacji które będą na tyle łaskawe żeby płacić podatki na nas, niejako usprawiedliwiając jeszcze bardziej kapitalistyczny wyzysk i to brzmi jak libkowy pomysł, ALE musicie się zgodzić, że odgrażanie się że UBI sprawi że ceny wzrosną jest śmieszne. Co, ludzie dostaną 2000+ co miesiąc i nagle zaczną kupować 500x więcej chleba? Czy o co chodzi? Wytłumaczcie mi. Niektórzy nawet piszą że UBI doprowadzi do Wenezueli xD Mój ulubiony fragment rządów Hugo Chaveza to wtedy, kiedy po wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego gospodarka upadła.

Rzeczowe wypowiedzi nagrodzę uśmiechem :)

#antykapitalizm #ubi #bekazprawakow i dla libków z razem #lewica #razem
Pobierz G.....5 - Wykopki powiedzcie mi, dlaczego myślicie, że UBI wygląda tak że drukarka ro...
źródło: comment_1623348449c0FxM0sIZmkLE5jLNTKwOF.jpg
  • 58
@Gaku745: dla mnie UBI to trochę taki plaster na problemy, zamiast faktyczne rozwiązanie. Tak jak piszesz, uzależnienie od rządu, no i pośrednio dotowanie korporacji - bo ludzie gdzieś te pieniądze wydadzą. Oczywiście są też plusy - ludzie nie muszą brać gówno-prac za grosze żeby przeżyć - janusze biznesu płaczą. Tak "rozdane" pieniądze w większości trafią na rynek, więc rozruszają gospodarkę.
@zsokiemowocowym: @Gaku745: w "Powrocie z gwiazd" w którym ludzie zajmują się wyłącznie pracą kreatywną, taki model społeczeństwa jest tak naprawdę tłem i kontekstem dla zmagań głównego bohatera. W "Obłoku Magellana" Lem opisuje faktycznie propagandowo tru komunizm i niekiedy przez wiele stron bohaterowie dziwią się jak kiedyś mogło istnieć coś takiego jak własność i zazdrość, albo jak kapitaliści mogli być tak obleśni i krwiożerczy. Przez to jest to jedna z nielicznych
@Gaku745: Żeby się to pospinało, to prawdopodobnie osoby pracujące i zarabiające powyżej 2k musiałaby ze 3/4 oddać w podatku. Dla ponad połowy pracowników, oznaczałoby to że np. ten pełny etat na kasie, magazynie czy jako kierowca, daje jakieś dodatkowe kilkaset zł. Kto by się wtedy wysilał i kombinował skoro "czy się stoi, czy się leży..."? A 2k zł to jest i tak wegetacja w większości kraju.

Dla Polski szczególnie dramatyczne też
Przecież on najpierw kompletnie z dupy wziął sobie że pracujący musieliby płacić 3/4 podatku (niby w jakiej kwocie miałby być ten dochód? tego nawet nie podaje w rozważaniach) potem dzielnie masakruje swojego własnego chochoła skonsruowanego w tak debilny sposób że nawet niekompletny.
Generalnie bredzi co by było gdyby dochód gwarantowany był absurdalnie wysoki.
Tak samo jak kuce bredzą jak to płaca minimalna jest zła bo co by to było gdyby wynosiła ona