Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szosowe Mireczki,

Czy jest tu jakiś szczęśliwy posiadacz roweru Trek Domane AL 2 2021?
A może jest z jakiegoś powodu nieszczęśliwy i zechce się podzielić dlaczego? Chciałbym aby ten rower był moją pierwszą szosą i przed zakupem chciałbym poznać opinie posiadaczy. Wiem, że jest to budżetowa szosa i chyba najtańsza z oferty Treka ale dużo dobrego słyszałem o tej firmie i na pierwszą szosę więcej przeznaczać nie chcę aby móc się przekonać czy jest to dla mnie.

#rower #szosa #trek
  • 19
@MentorPL: Trek jest mega fajny i ma mega fajną gwarancję. Jednak jest drogi, za tą kasę może uda się dostać coś na minimalnie lepszym osprzęcie. Ja jednak z doświadczenia wybrałbym bardziej premium firmę niż lepszy osprzęt. Miałem kiedyś rower cały na Deore mimo, że w innych markach dostałbym max Alivio, co z tego jak miałem problemy ogólnie z jakością wykonania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: Wrzuciłem pierwszy lepszy sklep, będę szukał stacjonarnie w Warszawie albo na Śląsku. Jak nie znajdę 56/58 to będę cierpliwie czekał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trackEvent: Właśnie słyszałem, że się ceni ale nie bez powodu. Zmiana koncepcji jest z Tribana RC500 na Sorze gdzie ponoć Sora jest ciut lepsza ale w razie niewypału łatwiej będzie mi się pozbyć z niewielką stratą Treka a jak siądzie to
@MentorPL: Z tym cierpliwie w wypadku Treka, to wiesz, że różnie może być? I raczej ciężko będzie w tym roku dorwać?

Co do ceny - Cena treka jest uzasadniona w wyższych modelach. Ten Domane nie będzie jakościowo lepszy niż Triban.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: Kumpel mi wspomniał, że plusem też jest cała sieć serwisów Treka co dla mnie laika jest o tyle ważne, że na serwis będę wolał oddać do autoryzowanego serwisu xD
Jak wspomniałem wyżej - myślałem jeszcze o RC500 na Sorze ale pewne osoby mnie zniechęciły do droższych produktów z Decathlonu (czy słusznie nie wiem, ale ten Trek z wyglądu bardzo mi leży).

@Im_from_alaska: Mówisz? Właśnie zmiana koncepcji z Tribana na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diarrhoea: Cierpliwość to nawet i rok jakby trzeba było a byłoby warto ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Póki co zostałoby mi bieganie, pływanie i rolki więc z kolejną dyscypliną mogę czekać. Natomiast dziwi mnie ta opinia nt. Tribana - jeszcze to sobie zweryfikuję.
@MentorPL: Trek ma wysokie ceny, bo inwestuje w RND i rozwój rowerów. Ale nie robi tego w takim Domane. On się nie będzie jakościowo różnił od Tribana, nie będzie miał żadnych ciekawych Trekowych "ficzerów".
Jedyne co, to pewnie będzie miał lepsze gumy na start (te w decathlonowych rowerach to w większości porażka, są niebezpiecznym gównem) i jest szansa, że będzie miał nieco lepsze koła. Ale reszta według mnie, będzie bez różnicy.
@Im_from_alaska:
To mnie trochę zaciekawiłeś. Z tego co kiedyś czytałem jakiś znany producent trzaska oponki dla Bontragera i miały być spoko. Bo jeździłem na tych które są np. w Tribanie Easy D i generalnie dramat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: Nie mówię, że nie xD Chciałbym żeby był optymalny pod względem osprzętu a podobać też mi się musi a z racji, że się nie znam to uwaga trafna ( )

@panato: Patrzyłem już na używki i jeszcze na nic ciekawego nie trafiłem ale też nie poświęciłem temu tyle czasu ile mogłem na szukanie.

@diarrhoea: Dziękuję za opinię!

@Im_from_alaska: Słyszałem dziś odmienną opinię,
@Im_from_alaska: No ale to raczej jest opinia dotycząca jednego modelu :P Myślałem, że to jakaś szersza informacja :)
Te decathlonowe są z tandetnej gumy, ścierają się szybko, na mokrej/brudnej nawierchni są nieprzewidywalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fjord: Może w zimę jakieś rabaty się uda złapać, póki co na przeczekanie oddam swojego MTB na serwis i kupię SPD i buty xD To chociaż w tym sezonie pojeżdżę.
Jakbyś widział Miras dostępne i będziesz pamiętać o mnie to wołaj xD