Wpis z mikrobloga

@dunno: no bo #!$%@? w meczu nie gra tabelka i widziałeś tą akcję? Kawhi prawie wytracił piłkę z ręki, był kryty do oporu, wprowadzenie piłki było bez timeoutu, mieli jakieś 2s i tylko Morris był na strong side otwarty dosyć mocno, ale Gobert doskoczył.

To o czym ty mówisz to idealny przykład oglądania meczu tabelką xD

W samej akcji musieli miec 3, więc szybkie rozegranie odpada. Potem taki sobie pick kawhiego
@iAmTS: oglądałem cały czas, nie zmienia to faktu, że Kawhi podał piłke do osoby, która ma najmniejsza szanse na trafienie za 3 punkty, pomijam już fakt, że był kryty przez DPOYa, więc naturalne było by granie w drugą stronę,

dodatkowo Kawhi sie urwal na 3s przed koncem i mial czysta pozycje,

wiec jeszcze raz - najgorsza z mozliwych opcji
@dunno: podanie do morrisa było jedynym możliwym bo Kawhi był na wykroku, zamroził piłkę. Mógł albo resetować do PG albo podać otwartemu. Każdy by podał Morrisowi. Gdyby od razu rzucał to nie miałbym w ogóle zastrzeżeń, ale ten drible spóźnił i mógł odegrać do Kawhiego. Tylko ze tam stał Ingles, może by przechwycił.

Samo podanie do Morrisa nie jest głupie według mnie.
@dunno: Uzyles slowa 'statystycznie', wiec do tego sie odnioslem.

Statystycznie jak ktos rzuca trojki prawie na 50% skutecznosci, a nagle zalicza 1/11 to rzucając nadal jednak powinien skonczyc blizej swojej normalnej skutecznosci, a nie z 1/20.

No chyba, ze po prostu kierowales sie dyspozycja dnia i nie wiadomo czemu chciales wplatac w to jakas statysyke.
@dunno: Jazz odwaliło kawał dobrej roboty w ostatnim tower defence.
W Clippers rozyebali się dookoła jak gowno po polu i każdy był wystawiony do rzutu za 3, a wyszło na to, że zabrakło osoby, która po prostu dała by screen.
Ja widziałbym tą akcję na zupełnie innym ustawieniu graczy na boisku i inaczej rozegraną.
PG rozgrywa do Kawhiego ten ściąga na siebie obronę, podanie do Morrisa, który oddaje szybko do Kennarda
@iAmTS
@CzakNorris
@dunno
@ymkzz

Panowie, zamykam temat, gdyby Clippers miało trenera to jedynym prawidłowym ruchem w tej akcji powinno być wzięcie timeoutu, rozrysowanie zagrywki, zdecydowanie czy walimy buzzera czy próbujemy jakoś jeszcze z czasem, przecież oni mieli bodajże 16 sekund na akcję. Dramat, podejście w stylu "a c***j może jakoś to będzie" czyli cała kariera Lue w pigułce
@dunno: To jest tak nieprawdopodobne że sam trzy razy sprawdziłem przed pisaniem posta

"Asked about that, Lue said the thought of taking a timeout didn’t cross his mind. He said he didn’t want to let the Jazz get their defense set up, or decide whether they should foul to avoid getting tied by a 3-pointer."