Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy w tych nowych pomysłach nie maczali palców lobbyści producentów magazynów energii.


@kam966: Ja za to podejrzewam, że to w starych przepisach maczali palce producenci paneli fotowoltaicznych. Nie ma skutecznego i taniego sposobu na magazynowanie energii, więc firmy energetyczne zmuszone do ich skupowania, gdy jest słoneczny dzień, nie mają co z nią robić. Jeśli gospodarstwo w skali roku zużywało prądu za 3 tysiące, z tego za 2 tysiące po
@kam966: "lobbyści producentów magazynów energii" czyli firmy energetyczne, które są jednak państwowymi spółkami tylko na tym traciły, bo musiały skupować po niekorzystnych dla siebie warunkach prąd, a utrzymanie linii energetycznych nie jest darmowe, tak samo ich możliwości nie są z gumy. Trzeba bylo to zmienic, żeby mieć za co inwestować żeby cały system nie jebnął. Wydaje mi się że dużo to bardziej społecznie istotne, niż że jakiś janusz zaoszczędzi trochę mniej
@Kempes typowy użytkownik fotowoltaiki to Janusz, który podpisuję się odciskiem łapy, ma 60 lat i duże wymagania xd już nie mogę się doczekać trzasku ich dup jak będzie "kuurła #!$%@? mnie interesuje jakaś ustawa! Ściągojcie mi to #!$%@? z dachu ale już! Miał być prund za darmo a teroz muszę płacić!" "Ale proszę Pana tak wprowadził ustawę rząd PiSu" "od PiSu to się ł#!$%@?! Co pewnie za czaskoskiego głosujesz krawaciarzu #!$%@? tak?!