Wpis z mikrobloga

Jak ja uwielbiam takie sceny. Pokazują bardzo młodzi Polacy zaraz po upadku PRLu pragnęli powrotu do wielkiej kapitalistycznej rodziny państw rozwiniętych. Po latach ogromnego socjalistycznego wyzysku i biedy ludzie z podziwem i niedowierzaniem oglądali rzeczy, które dla przeciętnego Europejczyka czy Amerykanina były codzienną rutyną.

Filmy takie jak ten możnaby stawiać na równi z reportażami o odbudowie powojennej Warszawy.

#antykapitalizm #bekazlewactwa #konfederacja #libertarianizm #historia #ciekawostki
amantadeusz - Jak ja uwielbiam takie sceny. Pokazują bardzo młodzi Polacy zaraz po up...
  • 61
  • Odpowiedz
Mogli sobie popatrzeć, a i tak nie było ich stać.


@throwaway2137: Patrząc po kolejce to jednak było xd

No a że takie rzeczy były większym obciążeniem finansowym? Jeszcze do niedawna przeciętny Polak zarabiał ok 20-30 dolarów miesięcznie. Przeciętny Amerykanin dostawał wtedy 50-65 dolarów dniówki xD
  • Odpowiedz
@amantadeusz: Mnie w tych czasach jeszcze nie było na świecie, ale i tak jak np. myślę sobie o tym że 20 lat temu moja rodzina jakaś super zamożna nie była, daleko nam było do Zachodu a i tak zaledwie nieco ponad dekadę po upadku tego syfu pojechaliśmy sobie na wakacje do Danii, mieliśmy nowoczesną elektronikę a mnie było zupełnie obce że nie dało się po prostu pójść do sklepu i kupić
  • Odpowiedz