Wpis z mikrobloga

Hejka
mam chorobę przewlekłą i sprzeczne informacje, jedni lekarze przestrzegają i nie zalecają się szczepić a inni uzależniają decyzję od poziomu limfocytów. Poziom ich mam ponad normę więc teoretycznie mogę. A Wy baliście się szczepić? Ma ktoś z Was jakąś chorobę immuno i boi się szczepić? Brać czy nie brać oto jest pytanie.

Pytanie też do tych co już się zaszczepili, którą szczepionkę braliście? Dlaczego akurat tę? Lepiej jednodawkowa czy dwudawkowa? Jakie mieliście skutki uboczne i ile macie lat oraz czy macie jakieś choroby?

#covid19 #szczepienia

Którą szczepionkę wybrałeś/aś?

  • AstraZeneca 11.3% (7)
  • Pfizer 58.1% (36)
  • Moderna 11.3% (7)
  • Johnson&Johnson 19.4% (12)

Oddanych głosów: 62

  • 23
@AltCtrlSpace: również choruje przewlekle, wybrałem Pfizera i żyję, AMA. Generalnie Pfizer lepiej wygląda statystycznie, znam prywatnie wiele osób które szczepiły się Astrą bo terminy na Pfizera dalekie blabla, u części pojawiła się zakrzepica, inni mieli po 40 stopni, zaś po Pfizerze jedynie bóle ręki i niewielkie osłabienie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AltCtrlSpace: JJ i Moderna (dopiero druga dawka M.) siekło znajomych. Ta szczepionka jest tak przetestowana, że nikt nic nie wie. Możesz mieć ból ramienia (Pfizer) a możesz mieć 3 dni wycięte życia (Moderna) z temperaturą >38°C niedającą się zbić...

Jak ozdrowieniec nie zamierzam się szczepić w tym roku na pewno. Ale jakbym wybiegał to Pfizer - masz największe szanse że nie wygrasz w bingo.