Wpis z mikrobloga

Mirki czym zmatowić lakier samochodowy?
Mam zamiar zmienić kolor maski bo jest czerwona a powinna być niebieska :/ Lakier- baza i klar mam.
Szlifierke mimośrodową posiadam (nada się?) i pytanie czy mam użyć krążków ściernych np p80-p220 czy jest jakaś inna metoda? inne krążki specjalne do matowania?
tylko tak żeby lakier się związał a nie że zaraz odpanie xD

#lakiernictwo #motoryzacja #samochody
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrN00ne: rozumiem że chcesz pomalować sobie na nowo maskę. Fajne są te spraye do zdzierania lakieru, po 20 zł za puszkę. Na maske pójdzie ci pewnie z 30 sztuk, ale schodzi ładnie
@twinzpl: Tak na nowo z tym że te "spraye" są beznadziejne. Kiedyś to użyłem do błotnika i stwierdziłem że nigdy więcej. Wiem że mógłbym to matować ręcznie np papierem 800 na mokro ale qrła nie chce mi sie... bo maska jest za duża.
Dlatego pytam czy są może jakieś specjalne krążki do tego typu zabaw czy trzeba lecieć maszynowo po kolei od 80 wzwyż.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrN00ne: jak zaczniesz od 80 to zjesz momentalnie stara powłokę. Chyba, że miałeś na myśli 800 :) przy pracy ze szlifierka polecaja dodatkowo podkładkę zmiękczającą, ale niestety nie próbowałem w praktyce. Sam leciałem z włóknina ścierna + ewentualne mleczko cif (jakiś taki patent gdzieś na YT widziałem) i szło sprawnie.