Wpis z mikrobloga

Dobry, jestem laikiem i nie ogladam F1 ale zastanwiam sie dlaczego nawet taki Azerbejdzan ma swoj wyscig a Polska nie. Ktos odpowie? Mysle ze jakby byl taki jeden wyscig w Polsce to F1 jako dyscyplina by bardzo zyskala na tym, moze jakis nowy Kubica by sie zainspirowal i postanowil trenowac ta dyscypline.
#f1
  • 25
@Tajgeree17: @T1oo: @red7000: @Marky_Mark: @Queltas: @MaxVerstapen: Czyli co, w Polsce nie ma zadnego miasta gdzie daloby sie wydzielic jakis tor? Ewentualnie ma ma mozliwosci wybudowania takiego toru w calej Polsce ale w jakims azerbejdzanie juz tak.

Jakos nie chce mi sie wierzyc w to ze mamy pelno nowych pustych stadionow pilkarskich ale jednego toru bysmy nie dali rady postawic. To nie sa przeciez jakies kosmiczne pieniadze,
@MaxVerstapen: No to moze Orlen zamiast wpychac Kubice jako rezerwowego i bycie tytularnym sponsorem jednego z teamow powinno np placic za orgzanizacje F1, czy tam dokladac sie, mysle ze w Polsce jest juz troche firm ktore mogloby rzucic kase zeby sie wypromowac na F1.

Nie przekonuje mnie jakos argument "tradycji" Wgier, jako gospodarka jestesmy juz wieksi i firmy z wieksza kasa raczej tez sa u nas a nie u nich, F1
@MaxVerstapen: Sam #!$%@?, z jednej strony mowicie ze Katar, Arabia Saudyjska czy inne twory maja GP bo maja kase a z drugiej mowicie ze Wegry musza byc bo historia, to w koncu jak jest, liczy sie kasa czy historia. Jakby liczyla sie historia jak mowisz to zadnych GP w Azerbejdzanie by nie bylo, czyli jednak kasa, a skoro kasa to na luzie Wegry powinnismy przebic.
@Burkhard:

a skoro kasa to na luzie Wegry powinnismy przebic.

Tylko, że Węgrzy już mają tor spełniający wymogi F1, my nie mamy toru który byłby blisko spełniania tych wymogów i długo mieć nie będziemy.
Węgrzy mając taki tor musza wykladać "tylko kilkadziesiąt" mln euro na licencje, my musielibyśmy wyłożyć kilkaset na budowe takiego obiektu.