Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2660
7 letni syn mojej szwagierki zagrał sobie w kółko u krzyżyk na mojej karoserii. Właśnie zadzwoniłem do niej i poprosiłem o 600zl, albo dzwonię na policję. Oczywiście nie czuje się winna, a sama ma pełno takich krzyżyków na swoim szrocie. Jutro dzwonię na milicję i zgłaszam zniszczenie mienia :D coś mi się wydaje, że rodzina żony się od nas odwróci ( ͡º ͜ʖ͡º)

#patologiazewsi #samochody
źródło: comment_1622977420JxssMGtaXRbYc6b3zyJ271.jpg
  • 272
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Matti28: dobry Ruch, dbanie o mienie to nie jest żaden space tech. A że rodzina, to z niczego nie zwalnia. To tak, jakbym ja wpadł do szwagra i puścił dziecko, żeby zalało mu nie wiem, telefon, komputer czy stłukło szklanki. Tak po prostu wychowany, cywilizowany i świadomy człowiek nie robi. A jeśli to efekt zaniedbania no to sorry, za błędy się płaci.
@Matti28: Dwa zaś pewniki niech będą wśród podręcznych, na których się oprzesz: jeden, że wypadki zewnętrzne duszy nie dotykają, lecz stoją spokojnie poza nią, a wszelki niepokój jest jedynie skutkiem wewnętrznego sądu, i drugi, że wszystko, co widzisz, wnet ulega zmianie i wnet zniknie. I zawsze miej w pamięci, ilu już zmian sam byłeś świadkiem. Świat — to zmiana, życie — to wyobrażenie.
@Matti28: Wykopki się z madek i Julek śmieją, a ilość bzdur prawnych w tym wątku woła o pomstę do nieba XD

Nie, dziecko nie odpowiada karnie za taki czyn podobnie jak jego rodzice.

Wbrew obiegowemu mitowi, nie ma automatycznego przełożenia że rodzice odpowiadają cywilnie za szkodę wyrządzoną przez dziecko. Przypisanie odpowiedzialności za tzw. winę w nadzorze co prawda zakłada pewne domniemanie winy po stronie rodziców, ale trzeba tez udowodnić pozostałe części
co to za rodzina że na siebie na policję donosicie, przecież normalnie to bez mruknięcia wykłada się pieniądze na blat. Przynajmniej tak jest u mnie


@didolo03: Tak jest w każdej normalnej rodzinie, ale patrząc po tym jakie wysrywy są wyplusowywane w gorące, to większość ludzi na tym portalu wywodzi się z patologii, więc nie ma się co dziwić. Cała reszta, to przegrywy-konfidenci siedzący w swych piwnicach i zazdroszczący ludziom lepszego życia.
@Matti28: Ps. Taki protip malutki - jak już chcesz kogoś ciągać to ciągaj z art. 105 kodeksu wykroczeń. Ale tutaj moim zdaniem znamiona nie są wypełnione, bo ten artykuł dotyczy bardziej sytuacji w których zachlani rodzice siedzą na melinie, a nie w której gówniarz komuś auto porysował
@Mr_3nKi_: zaraz dostaniesz fange na głowe, bo mama mnie nie nauczyła szanować Twojego ryjca. deal ? Tylko podbite oko, albo wybity ząb będzie, przecież masz jeszcze 23 inne zęby....
Weź sie już zamknij i nie odzywaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matti28: ale jak przyjdziesz na komisariat to nie zapomnij wspomnieć, że gardzisz policją bo określasz ją określeniem "milicja" ale jak bombelek zniszczył ci autko to lecisz szukać u nich pomocy. Pajac.
zaraz dostaniesz fange na głowe, bo mama mnie nie nauczyła szanować Twojego ryjca. deal ? Tylko podbite oko, albo wybity ząb będzie, przecież masz jeszcze 23 inne zęby....


@shaelix92: Mówimy tu o 7-latku i lekkim zarysowaniu. Nie płacz tam.
@Mr_3nKi_: mówimy tu o moich 200 tysiącach znajdujących się w moim samochodzie, Twój gówniak nie ma tu nic do rzeczy. (Analogiczne jakby mi tak zarysował, nie było by to 600zł, tylko 6000 za cały element) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mówimy tu o moich 200 tysiącach znajdujących się w moim samochodzie, Twój gówniak nie ma tu nic do rzeczy.


@shaelix92: Co? Dobrze sie czujesz? Mówimy tu o konkretnej sytuacji, a ty wyskakujesz ze swoim autem xD
@shaelix92:
Mialeś kiedyś do czynienia z 7 letnim dzieckiem, sugerując że robi rzecvzy w pełni świadomie w wyniku wychowania? Nie miałeś.

Chociaż jak robisz za 5k miesięcznie i jeździsz starym oplem to się nawet nie dziwie.

Dokaldnie tkaim biedakiem jest op ktory będzie buraczył o 600złotych bo siedmioletnie dziecko coś zrobiło i żąda pieniędzy.
ale jak przyjdziesz na komisariat to nie zapomnij wspomnieć, że gardzisz policją bo określasz ją określeniem "milicja" ale jak bombelek zniszczył ci autko to lecisz szukać u nich pomocy.


@Nobody88: a od kiedy te 2 opcje się wykluczają? To ich robota, niech robią to, za co im płacą. Tak się skłąda że to ja płacę na ich wypłatę a nie odwrotnie
@BezkresnaNicosc: ale o co Ci chodzi? Typie, ja mam pewnie lepszy samochód od Ciebie i ktokolwiek by mi go uszkodził- dochodził bym odszkodowania. Nie ważne kto by to zrobił. Chyba że by to byli moi rodzice, to tutaj bym odpuścił- w każdym innym przypadku w zależności od tego jak bardzo tego kogoś lubie/szanuje wystawił bym rachunek od 4000- 12000zł (takie są mniej więcej rozbieżności w naprawie lakierniczej). I miałbym w dupie
@jafek21: nijak, nawet nie dostałem pisma o umorzeniu, a numer sprawy gdzieś zgubiłem więc nie mogę sprawdzic. Tyle że kilka razy do mnie dzwonili pytając co mi dokładnie powiedziała dyrektorka i czy mam kopię e-maili od niej (powiedziałem że nie wiele i że usunąłem)