Wpis z mikrobloga

@Kolorowezworki: @YogiYogi: To nie cena jest zawyżona, tylko Wasze zarobki w złotówkach są gówno warte


Nie chciałem i nie chce hejtowac, niech każdy kupuje co chce, ale jak widzę takie teksty to mam przepotezna bekę xD. 2 tygodnie temu kupiłem zenfone 8, który jest lepszy od IP12 pod każdym względem a kosztował 2799 nowy i ma ładowarkę 30w w zestawie. Za IP 12 ze 128gb pamięci trzeba wyłożyć prawie 4k.
@paramedix: Gościu ktory wspolpracuje z Klawiaturem, wyglosil pewna teze na jednym z filmikow nt. Iphonow i uwazam ze jest niezwykle trafna.

Jesli wymieniasz tel co 3-4 lat to kupuj iphona zeszlorocznego zaraz po premierze nowego. Dlaczego? Zmiany czesto sa kosmetyczne, telefon w wersji Pro lub w wiekszej wersji pamieciowej w tej samej cenie co zwykły lub o wiele tańszy od premierowej wersji. Sam korzystam z 11 kupionej na premiere. Zamierzam wymienic
@Cyslav: Ja korzystałem z Zenfone 6 i Asus zrobił świetną niespodziankę puszczając zbugowany update na zakończenie wsparcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zenfone 8 może i jest lepszy od iP 12, ale tylko na papierze. Jedyną ciekawą rzeczą jest ten obracany aparat, ale ja się na Zf6 nim na początku pobawiłem, a później to już tylko jako ciekawostka dla znajomych ¯_(ツ)_/¯ Po wymianie na iPhona nie mam za
@Kolorowezworki Pomieszales bo zwykły zenfone 8 nie ma obracanego aparatu. Nie jest lepszy tylko na papierze a oprogramowanie na razie działa perfekcyjnie i to mówi każdy kto ten telefon testował lub używa. A co do aktualizacji to się nie wypowiem bo 1 raz mam Asusa, za to używałem już Galaxy S6 i S7, S6 ma 5 lat i dalej używa go bez problemu moj ojciec, a S7 mama.
@Cyslav: Faktycznie. Moj błąd. W takim razie nic sekaownego w tym telefonie nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja też sobie chwaliłem bardzo Zenfone 6. iOS też działa perfekcyjnie i potrzebuje do tego 1/4 zasobów, które wykorzystuje Android. Niech każdy kupuje, co chce. Ja gdybym nie miał potrzeby to też bym w życiu iphona nie kupił.
@Kolorowezworki Te zasoby to też nie prawda, iPhone ma niższe odświeżanie ekranu, ma mniejszą rozdzielczość ekranu i animacje trwają dłużej co maskuje wolniejsze działanie jak swego czasu miało to miejsce w Windows phone. Zresztą w IP 2 też procek ma bodaj 6 czy 8 rdzeni i 4gb ram więc wcale nie 1/3.
A co do zenfone to może i nie ma w nim nic ciekawego, bo nic takiego nie miało być, to
@Kolorowezworki: Sklep krzak ktory istnieje dobre kilka lat na rynku który ma swoje stacjonarne sklepy? Moi znajomi kupowali tam nie tylko iphony ale i inne telefony i nigdy nie było z nimi kłopotow. Z drugiej strony uparłeś się na oficjalną dystrybucję. Serwisy aukcyjne i iphony używane nie wchodzą w grę?
@Cyslav: Apple jest mistrzem optymalizacji i manipulacji, nie ma co się oszukiwać. Mimo to, korzysta się z iPhona bardzo przyjemnie. Warto też wziąć pod uwagę co najmniej 5 lat aktualizacji oraz to, że nie puchnie po czasie jak Android.

Asus na problemy po aktualizacji na oficjalnym forum proponował kilka razy hard reset, więc trochę XD
@Kolorowezworki Że jest dobrze zoptymalizowany to nie polemizuje, natomiast android od dłuższego czasu też jest i w tej chwili telefony na andku działają szybciej niż IP i można to zobaczyć jak się je położy na stole obok siebie. Tak samo mają lepsze ekrany i nierzadko dłużej działają na baterii. Nie mówię już o takich cudach techniki jak czytnik palca w ekranie, złącze Jack na słuchawki lub wzmacniacz czy uniwersalne złącze usb-c. A
@Cyslav: Nie spotkałem się z telefonem na Androidzie, który działałby lepiej od iPhone. Nie mówię, że są jakieś specjalnie wolne, ale szybsze na pewno nie. A za takiego, który może dorównać iPhonowi trzeba zaplacic prawie tyle co za iPhona. Porównaj sobie ceny np takich nowych Xiaomi czy Samsungów. Na pewnym pułapie cenowym to faktycznie różnicą jest tylko system operacyjny. iOS ma też taka dużą przewagę, że bardziej dba o prywatność i
@YogiYogi: cena nie uzasadnia możliwości ani jakości? Chyba jakiegoś innego ajfona masz XD Jakość wykonania nieporównywalnie lepsza od innych telefonów. Aktualizacje przez co najmniej 5 lat od premiery - powodzenia z czymś takim na Androidzie xD Wszystko śmiga nawet na 5 letnim ajfonie w przeciwieństwie do Androidów z tej półki. iPhone 12 Mini można dostać nowego w sklepie już od 2800 zł, także gdzie ta wysoka cena? xD
@paramedix: ostatnio kupiłem dwunachę po 4 latach z siodemą i powiedzałbym, że żadnego. Brak czytnika linii papilarnych jest bardzo cięzki do zniesienie :/
Brałbym chyba jakiegoś androida
@SmakoszKotow: Oneplus 8 pro to najlepszy flagowiec 2020 roku a teraz doczekał się promocji, o co chodzi? Porównywanie iphone do oneplusów to strzał kolano, jak samym wyglądem to jest kilka lat różnicy nie mówię o reszcie.
@SmakoszKotow: bo on działa dobrze tylko w idealnych warunkach. Na przykład, jak leze w łozku i mam pół ryjca zakryte ramieniem albo poduszka to nie dziala prawie nigdy. Albo jak telefon lezy na stole i chce go odblokowac bez podnoszenia to musze przyblizac twarz i jeszcze ustawiać prawie idealnie "równolegle do pionu" telefonu, zeby załapało. Generalnie wymaga gimnastyki.
Już o maseczkach nie wpomnę, ale to można akurat uznac za przejściowy problem.
Jak zawsze ktos pyta o iphone to zlatuja sie androidowcy "moje lepsze i w ogole apel srapel"

@dowzer89: wychodze z tego samego zalozenia. Najpierw mialem 6S, po 4 latach zmienilem na XS, mysle, zeby zmienic niedlugo i po premierze wezme 12. Ew. jesli 13 bedzie przelomowe to wtedy wskocze na najnowszy, chociaz watpie.
cena nie uzasadnia możliwości ani jakości? Chyba jakiegoś innego ajfona masz XD Jakość wykonania nieporównywalnie lepsza od innych telefonów. Aktualizacje przez co najmniej 5 lat od premiery - powodzenia z czymś takim na Androidzie xD Wszystko śmiga nawet na 5 letnim ajfonie w przeciwieństwie do Androidów z tej półki. iPhone 12 Mini można dostać nowego w sklepie już od 2800 zł, także gdzie ta wysoka cena? xD


@SmakoszKotow: Miałem 11 teraz