Wpis z mikrobloga

@Edelner: Serio myślisz, że przy słabym zasięgu i takiej konkurencji połowa Polaków byłaby w playu?

Play – sieć telefonii komórkowej w Polsce. W 2019 roku sieć miała 15 milionów 35 tysięcy aktywnych kart SIM, co czyniło ją pod tym względem największym operatorem w Polsce.


A jest jeszcze kilka mniejszych sieci korzystających z ich nadajników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Salido:@Edelner: po pierwsze czytanie ze zrozumieniem się kłania 15 milionów nie oznacza połowy Polaków sam byłem w Play i miałem 3 karty SIM bo wciskają je jak cukierki.
Po drugie w bodajże 2020 skończyła im się umowa z plusem na współdzielenie nadajników i tak zasięg może być bardzo słaby poza miastami.
  • Odpowiedz
@Edelner: wszystko zależy od lokalizacji. W jednym miejscu jeden operator będzie miał lepszy, w drugim inny. Musisz popatrzeć, który operator ma najlepszy zasieg w miejscu, gdzie mieszkasz oraz pracujesz, gdzie najwięcej czasu przebywasz i wtedy możesz zdecydować. Na plus play, to zasięg innych operatorów, ale wtedy, np. internet jest ograniczony do bodajże 3 mb/s. Na nadajnikach play nie ma takiego ograniczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Salido: myślę że duża część z nich jest nieaktywna.

A jest jeszcze kilka mniejszych sieci korzystających z ich nadajników.


To głównie Play korzysta z masztów innych operatorów i tam gdzie wyłączają taka możliwość jest kwik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matpiotr: nigdzie nie napisałem że we wszystkich lokalizacjach Play ma najgorszy zasięg. Ba sam zn takie miejsca gdzie tylko ten tam łapie zasięg ale w porównaniu do Orange - T-Mobile to kaszana
  • Odpowiedz
  • 1
@lukaszcba1989 za mało danych, ale prawdopodobnie więcej nie wyciągniesz. Ten nadajnik nie obsługuje tylko Twojej miejscowości, ale zapewne kilka sąsiednich. I tak jest źle, jak na mobilny internet.
Jak jesteś nadal ciekawy to poszukaj tego nadajnika na BTSearch i zobacz jakie ma częstotliwości dla LTE. Jeśli jest kilka, to trzeba w telefonie sprawdzić czy agreguje (łączy) te pasma. Nie wiem jak w Motoroli, u mnie pojawia się znak LTE+ przy zasięgu.
  • Odpowiedz