Wpis z mikrobloga

#pytanie chyba głównie do #rozowepaski bo mogą się orientować, a mianowicie jak pozbyć się farby (już takiej zaschniętej) ze spodni? Próbowałem tej metody z lakierem do włosów co w necie znalazłem i nie działa, rozpuszczalnik wydaje się dobrą opcją, ale nie wiem czy bardziej nie zaszkodzę niż pomogę. Materiał jest całkiem wytrzymały bo to bojówki w dodatku moro więc aż tak bardzo się w oczy nie rzuca, ostatecznie może zostać jak jest bo z tym rozpuchem to nie wiem czy jakichś przebarwień nie będzie. Ktoś coś?
  • 33
@beer_man: Ja bym usiłowała rozpuszczalnikiem na waciku uważając żeby wchłaniało się w drugi wacik a nie rozpuszczało i osadzało na spodniach na większej powierzchni; tylko sprawdź czy ci koloru ze spodni nie wybieli
@agaciksa: Wiesz kolor to nie problem bo jak mówię jest to moro to zbytnio widać nie będzie różnicy, no to chyba faktycznie muszę gdzieś zakupić zozpuch i spróbować w ten sposób, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) To są małe plamki na szczęście, a nie jedna jakaś duża więc tak punktowo powinno się udać
@beer_man, inny rodzaj. Aceton to też rozpuszczalnik, ale jeśli chcesz, żeby coś z tych spodni zostało, to go nie użyjesz. Ekstrakcyjna elegancko rozpuści farbę bez niszczenia materiału. Na wacik albo szmatkę namoczone na bogato, cisnąć, powtórzyć. Poodciskać, jakims widelcem poskrobać i powinno puścić. Można potem namoczyć jeszcze w vanishu i powinno być git. A jeśli nie, to powtórzyć i będzie.
@gdziemieztym: Próbowałem acetonem bo tylko to w domu miałem, ale też gówno dało. Dobra to się przejdę chyba zakupić tą benzynę ekstrakcyjną, daleko w sumie nie mam tylko nie wiem czy to czynne jeszcze. Spodnie są wytrzymałe bo to helikon to powinny to spokojnie przetrwać. O właśnie przy okazji przypomniało mi się że izopropanol miałem kupić to przynajmniej nie będę po jedną pierdołę szedł :D
@gdziemieztym: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta, o tarciu też czytałem co wydało mi się tak głupim pomysłem, że byłaby to ostateczność, ale ja nie lubię podążać za modą i mieć przetartych spodni, a zwłaszcza na dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gdziemieztym: Wiesz co, średnia wymówka, ponad 2 lata zdalnej przy wcześniejszym "normalnym" biurowym trybie trochę człowieka rozleniwia niestety, ale i tak więcej plusów niż minusów widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gdziemieztym: Nom, mam podobnie, ale póki co mam ugadane niby że nie wracam tylko na stałe tak ma pozostać, a co z tego wyjdzie to czas pokaże. Ale niektórzy potrzebują socjalizacji czego totalnie nie rozumiem, szczególnie kosztem straty czasu na dojazdy do biura
@beer_man, właśnie. Więcej snu, mniej zawracania dupy. Mam takich ludzi wdziale, że powrotu w ogóle nie widzę. Fajnie, mam nadzieję, że u ciebie są bardziej słowni, niż u mnie. Socjalizować się to ja wolę z ludźmi, którzy nie są #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)