Wpis z mikrobloga

Konfiguracja #wifi w domu.

Hejka mam dwa routery WiFi.
Główny od Orange FunBox 2.0. To od daje internet i WiFi
Długim kablem mam pociągnięty internet do drugiego routera WiFi. Ten drugi to #tplink #n750

Chciałbym aby w całym domu wszystkie sieci WiFi miały takie same nazwy (czyli tą od Orange FunBox)

Moje pytanie jak zabrać się za konfiguracje TPLinka tak aby zmienić jego konfiguracje na identyczną jak Orange.
Macie jakiś poradnik jak się za to zabrać?
Kiedyś próbowałem ale mi się nie udało :-(

#it #pytaniedoeksperta #problemypierwszegoswiata #internet #jakitaguzyc
  • 16
@Turysta10: W tplinku wyłączasz serwer DHCP, ustawiasz taką samą nazwę sieci i hasło, inny kanał, ustawiasz jego LAN adres na taki aby nie kolidował z FunBoxem, łączysz tplinka do portu LAN a nie WAN z Funboxem i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Turysta10: to nie będzie takie fajne jak Ci się wydaje. Mimo że sieci będą miały taką samą nazwę to i tak będzie problem z przełączaniem się urządzeń między nimi.
to nie będzie takie fajne jak Ci się wydaje. Mimo że sieci będą miały taką samą nazwę to i tak będzie problem z przełączaniem się urządzeń między nimi.


@Minetqa: Tak wiem, w drugim domu zrobiłem coś podobnego ale w oparciu o repeatery. Nie jest idealnie. Ale lepiej niż gdyby były 3 różne sieci.

Co do tego domu to są MEGA grube ściany i repeatery nie dają rady po prostu przebijać się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Turysta10: acha, to faktycznie ma sens. Tylko jeżeli będziesz chodził z telefonem po domu to będziesz musiał przełączać ręcznie, u mnie automat bardzo słabo działał i raz przełączał a raz zostawał w zasięgu słabszej sieci mimo że silniejszą o tej samej nazwie miał w zasięgu.
musiał przełączać ręcznie, u mnie automat bardzo słabo działał i raz przełączał a raz zostawał w zasięgu słabszej sieci mimo że silniejszą o tej samej nazwie miał w zasięgu.


@Minetqa: Kumam. Wiem i akceptuje te problemy.

Kolejny argument za jedną siecią jest to, że chce parę rzeczy od #xiaomi kupić i robić #smarthome ale niestety z tego co rozumiem, IoT powinny wszystkie śmigać na jednej sieci WiFI