Wpis z mikrobloga

siema
które wskaźniki analizy technicznej mogą mieć znaczenie przy graniu na 'lewarku' na giełdzie? Zastanawiam się czy techniki stosowane na zwykłej giełdzie mają tutaj znaczenie. Do tej pory kieruję się głównie 'schematami świec' i volume w ramkach 5 minutowych

#gielda #binance #kryptowaluty
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TMBRK: dobrze sprawdza się rsi, przecięcie ema, macd wbrew popularnym opiniom raczej nie, wszystko to na 30m wykresach, na mniejszych interwałach słabo się sprawdza
@TMBRK: ai jest wstanie pokonac prosow w szachach czy w go.

Po updatcie oprogramowania wystarczyly 4 dni nieustannej gry starej wersji ai z nowa wersja zeby nowa wersja zaczela wygrywac.

Wy naprawde wierzycie ze jezeli istnialyby jakies zaleznosci, trojkaty, formacje etc., to istnialyby rowniez ai do ich odczytywania i grania na gieldzie? Jakie mielibyscie szanse w starciu z takimi ai, skoro ludzie potrafia #!$%@? cale zycie w szachy a ai ich
@WiktorekS Są ludzie, którzy wykorzystują AI i mają zyski. To, że AI działa nie znaczy, że wszystkie inne strategie przestają działać. AI też musi się uczyć i dostosowywać do rynku, więc może nawet wzmacniać niektóre działające strategie.
@grayjedi: tak tylko ai zgra sobie wszystkie dostepne dane i przeanalizuje sekunda po sekundzie ruchy akcji na podstawie tych danych.

A ludzie chca konkurowac z tym na podstawie jakiejs swojej wiedzy.

Daily trading to hazard i tyle
@WiktorekS Ja nie napisałem nic o day tradingu. AI może też działać w dłuższych okresach, zależy jakie dane dostanie. W szachach i go nie ma tak dużego elementu losowości, więc AI jest w stanie lepiej się nauczyć i wybrać najlepszą strategię. W tradingu coś może działać w 90% i przynosić małe zyski, ale w 1% przypadków wyzeruje Ci saldo. Myślę, że AI działa na rynku i przynosi zyski w długim terminie, co