Wpis z mikrobloga

Ja tylko nie wiem po co artyści próbują nas przekonać do tej opłaty? Przecież i tak nas nie przekonają, a tak to tylko ludzie ich znienawidzą. No poszedł Sydney Polak do hejtparku nic nie zyskał, tylko stracił. A taki artysta, który cały czas cicho sobie siedział również skorzysta z tej opłaty. Gdyby artyści teraz cicho siedzieli no to cały hejt poszedł by na polityków, że znowu chcą nam pieniądze zabrać. Patrząc, że na rządowych stronach są takie artykuły https://www.gov.pl/web/kulturaisport/oplata-reprograficzna-rekompensata-na-rzecz-uczciwej-kultury (wszystko to samo co mówił Sydney Polak, więc bardzo się nie musiał przygotowywać) no to wiele na to wskazuje, że PiS to przegłosuje. No więc jeżeli artyści przekonali PiS do tej opłaty to po co chcą przekonać ludzi, to daje tylko odwrotny efekt. Nie wiem, może im PiS powiedział, że ustawa przejdzie ale najpierw muszą się ośmieszyć w internecie i mediach, tak żeby hejt poszedł na artystów nie na PiS.

#kanalsportowy #polityka #hejtpark
  • 4
No i jeszcze odnośnie tego co wstawiło ministerstwo kultury, po pierwsze napisali tam, że rekompensata z regułynie podnosi cen urządzeń, no ale to nie ważne, jest tam coś takiego.

Możliwość bezpłatnego korzystania z dzieł artystów znacznie podnosi popyt i wartość urządzeń, stąd akceptowany w większości krajów świata model przekazywania części zysków na rzecz artystów


To znaczy, że od teraz będziemy mieć dostęp do wszystkiego za darmo?
Ja tylko nie wiem po co artyści próbują nas przekonać do tej opłaty? Przecież i tak nas nie przekonają, a tak to tylko ludzie ich znienawidzą.


@ekjrwhrkjew: ale ich to nie obchodzi, bo żyją we własnym kółku wzajemnej adoracji, najlepszym przykładem jest Janda. Oni mają ludzi za swoją widownię, która ich uwielbia bez względu na wszystko.