Wpis z mikrobloga

Eluwina, mam problem. Mam Samsunga S4 (model GT-i9505), którego chciałem sobie ożywić. Problem był taki, że krótko w nim trzymała bateria. Wymieniłem na nową, ale dalej to samo. Coś tu nie gra. Wgrałem sobie #lineageos 18.1 i bateria zaczęła nagle działać prawidłowo. Tak jak za starych lat, nie rozładowywała się po 2 godzinach bezczynności. No i wszystko piękniem ale jest mały problem. Po kilkunastu minuatch ładowania telefon się całkowicie zawiesza. Nie działają żadne przyciski, jedynym sposobem żeby przywrócić go do stanu używalności jest wyjęcie i włożenie baterii. Na forach nic nie znalazłem, co by mogło być przyczyną. Ktoś wie?
#android #samsungs4 #telefony #kiciochpyta #rom #xda #customrom #pytaniedoeksperta #bajojajo
  • 9
@mit-nick Oficjalnie nie ma lineage os na ten model i ogólnie marne wsparcie tego modelu ze względu na małą popularność. Tylko żeby Ci nie przyszło do głowy wgrywać softu z i9505 do tego zooma bo będziesz miał przycisk do papieru ;D Możesz poszukać czegoś na XDA Developers.
@cabis Ostatnio wymieniłem w nim płytę główną, nie wiem co jeszcze może być uszkodzone. Na oryginalnym ROMie nie było żadnych problemów, tylko bateria rozładowywała się po 2 godzinach, ale raczej winiłbym za to Rom Samsunga, który ponoć celowo spowalnia starsze modele. Dłuższa praca na baterii na lineageos jedynie utwierdza mnie w tym przekonaniu.