Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na obrazku widzimy skrzyżowanie na zakopiance. Ja jestem samochodem zielonym, zamierzam skręcić w lewo, tak też sygnalizuję. Ulica, z której wyjeżdżam, mieści spokojnie dwa samochody na szerokość, więc większość ludzi się zgadza, że są tam dwa niewyznaczone pasy. Wobec tego ustawiam się na pasie lewym. Zakopianka ma dwa pasy dla każdego kierunku jazdy.
Zapalają się światła dla ruchu przecinającego zakopiankę, więc podjeżdżam na skrajny pas i ustawiam się tam, gdzie zielona strzałka. Zazwyczaj przeczekuję sobie ludzi, którzy wyjeżdżają z kierunku przeciwnego, i potem jadę prawym pasem, w ten sposób za mną zmieści się jeszcze jeden samochód, który skręcając w lewo wyjedzie na pas lewy.
Dzisiaj jednak kierowca jadący z przeciwnej strony zasygnalizował mi ręką, że nie ma pojęcia, o co mi chodzi. Widzę też, że inni kierowcy robią to w taki sposób, że podjeżdżają do środka skrzyżowania, a następnie jadą na lewy pas. W ten sposób kierowcy z przeciwnego kierunku zakręcający w prawo kończą na prawym pasie, a ci z mojego na lewym. W załączeniu jest obrazek, jak ja sobie wyobrażam jazdę na tym skrzyżowaniu, a w komentarzu będzie tak, jak zazwyczaj jest. Powiedzcie mi, czy dobrze robię? Zdaje mi się, że moim sposobem więcej ludzi dałoby radę przejechać, i ponadto jest jak najbardziej zgodny z przepisami.
#prawojazdy #samochody #ruchdrogowy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b8c0b39f68b4000a9c4334
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Na obrazku widzimy skrzyżowanie na ...

źródło: comment_1622730607Uj5OuLV4RdxnmcUlm4gimU.jpg

Pobierz
  • 2