Wpis z mikrobloga

@Kondziu5 może i dobre ale nie wolno pić jak się karmi. To tak nie działa.

@NieIdzieWamPrzetlumaczyc żal dziecka. Można napić się alkoholu karmiąc dziecko ale trzeba odczekać z karmieniem do czasu aż się wytrzeźwieje. Mleko bierze się na bieżąco i najważniejsze, żeby nie było promili we krwi.
Jako mama, która karmiła 2 lata bombelka nie mówię, że nigdy się nie napilam. No ale, bombelek miał ponad rok, dodatkowo trzymałam ten odstęp. Nie
@PachneImbirem: Też jestem przeciwny, dodam że tak małe dzieci są pod bezpośrednią opieką dorosłego i ktoś w takiej grupie musi być trzeźwy.
Wystarczy wypadek, i sąd mógłby rozjechac każdą obronę, szczególnie kiedy taka mamuska sama dostarcza dowody ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Kondziu5 to, że musi ktoś być trzeźwy to nie ma tematu nawet. Choć powiem Ci, że mój młody ma już 7 lat i nie raz zdarza się, że mamy propozycje picia razem z mężem, w sumie to nie propozycje a ataki typu "przecież my od was wracaliśmy z buta i nic się nie stało", "on już duży więc nie przesadzajcie". Ja rozumiem, że dziecko duże no ale bez jaj, umiem sobie wódki
@NieIdzieWamPrzetlumaczyc: @PachneImbirem: @SamotnyFapino: @Berkel_88: @zagu:

To ja wam teraz powiem że jako że moja żona karmi piersią, ostatnio sobie zrobiłem dokładny risercz a propos tego jakie ryzyko niesie picie alkoholu w trakcie karmienia.

Według badań zawartość alkoholu w mleku matki jest mniej więcej taka sama, jak w jej krwi.

To znaczy, że jeżeli matka wypiła sobie jedno duże 5-procentowe piwo, to ma... z 0,2 promila alkoholu we
@lab_rat:

Aha jeszcze jedno. Jeżeli ta kobieta zaczęła dopiero pić swoje piwo, to jeszcze przez jakiś czas przecież nic co wypiła nie dostanie się do mleka dziecka.

Alkohol wchłania się jakiś czas i jego stężenie w mleku osiąga maksymalną wartość (np. wspomniane wcześniej 0,002%) około godzinę po wypiciu napoju.

Potem spada i 2h po wypiciu jednego piwa alkohol jest znowu praktycznie niewykrywalny w mleku matki.