Wpis z mikrobloga

@MojWlasciciel: Sklej #!$%@? XD Oznaczyłem więcej osób i nikomu nic nie zarzucałem. Po prostu śmieszy mnie to, że jest czerwiec 2021, a wciąż słyszę, że jakieś przepisy są niezgodne z konstytucją (czy używając innych określeń, np niezgodne z prawem), na podstawie stanu prawnego z marca 2020. Niech OP zawoła jak się odwoła, coś czuję, że nic to nie da. Po prostu noszenie maseczki było obowiązkowe prawnie i słusznie dostał grzywnę.
  • Odpowiedz
@zaxang: no bo są i sądy uwalały już to wielokrotnie. Także po grudniowych gówno wartych zmianach. Główna niezgodność to ustalanie, że "nakaz w określonych miejscach" obejmuje cały kraj, a wtedy można by każdy przepis sobie tak naginać, który obowiązuje w wyznaczonych strefach - nie wolno palić w wyznaczonej strefie stacji paliw? #!$%@?, od dzisiaj wyznaczona strefa to cały kraj. Nakaz noszenia op1 przy pracy w strefie zagrożenia chemicznego? Yolo, od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Peleryna: standardowe pisemko, licza ze wezmiesz ten wyrok z polykiem bo łojezu pismo z SĄDU
napisz im poleconego ze wyrok jest wbrew obowiazujacej konstytucji i odwolujesz sie od wyroku
wzory odwołań powinny byc w internecie
  • Odpowiedz
@Peleryna aha dla jasności mówię ze schowanie głowy w piasek to nie jest wyjście. Do ciupy nie pójdziesz, zdejmą należność ze zwrotu podatku lub komornik wjedzie na pensje.

Komornik kosztuje +400 zł. Pisz do sądu odwołanie
  • Odpowiedz
@lukaszzz: z tego co pamiętam, to 360 zł i to tylko pod warunkiem, że nie polecę na spisie - co bardzo lubię robić :)

poza tym, jak cały dzień? te sprawy maseczkowe od marca 2020 po dziś dzień lecą właściwie masowo na jednym wzorze. w niewielkim stopniu musiałem wprowadzić zmiany po 2 grudnia 2020 i to był mój cały nakład pracy od tamtej pory, który już kilkanaście wyroków temu się
  • Odpowiedz
@zaxang:

Po prostu śmieszy mnie to, że jest czerwiec 2021, a wciąż słyszę, że jakieś przepisy są niezgodne z konstytucją (czy używając innych określeń, np niezgodne z prawem), na podstawie stanu prawnego z marca 2020.


tak, te pseudorozporządzenia nadal są wydane z naruszeniem prawa, w tym z naruszeniem konstytucji. nie na podstawie stanu prawnego z marca 2020, tylko na podstawie najbardziej aktualnego stanu prawnego - w tym zakresie są już orzeczenia umarzające postępowanie. bardzo łatwo znajdziesz takie wyroki wraz z uzasadnieniem np. na profilu fb adw. Magdaleny
  • Odpowiedz