Wpis z mikrobloga

#jrpg #legendofheroes #trails

Gram Legend of heores: trails in cold Steel 1 - co za nudna gra przez pierwsze 4 rozdziały. Mam nadzieje, że sequel będzie lepszy, bo kupiłem go w promocji zanim zacząłem grać w CS (Trails in the sky bardzo mi się spodobały)

Zastanawiam się czemu uprościli system magii. Bardziej podobał mi się sytem w serii Sky, gdzie w zależności od uzbieranych punktó miałeś różne zaklęcia a nie zaklęcia przypisane do kryształów. System byłby jednak lepszy gdyby można było kryształy wymieniać w walce - to samo zastrzeżenie miałem w final fantasy 7.
  • 5
@Yuusuke: Niezbyt mi się spodobało szkolne życie, a także zabiegi rodem z anime - jak Alisa upadająca na Reana.
szkolne wycieczki które zawsze przypadkiem natrafiają na plany złoczyńców. I to zawsze grupa z Reanem
Niezbyt mi się spodobało szkolne życie


A mnie wręcz odwrotnie. Świetne urozmaicenie i naprawdę fajnie zrealizowane życie codziennie. Ten element mnie zachęcił do dalszej gry

a także zabiegi rodem z anime


@antb47: ? przecież to jeden z najmocniejszych punktów Cold Steel :) Oczywiście jak używasz oryginalnych głosów, bo angielski to cringe jak zwykle i wtedy te sceny rzeczywiście są katorgą.
@Yuusuke: używałem angielskiego. Wątpie aby japoński byłby lepszy, gdyż napisy powinny być te same.
Zresztą nie wybrałbym japońskiego, bo go nie znam.

Wcześniej skończyłem Persone 5 i tam życie w szkole było lepiej zrealizowane.
używałem angielskiego.


@antb47: szczerze współczuję

Wątpie aby japoński byłby lepszy, gdyż napisy powinny być te same.


Tylko co ma piernik do wiatraka? Oryginał zawsze jest nieporównywalnie lepszy a znajomość języka nie ma nic do realizacji emocji i wszystkich innych spraw przekazywanych poza warstwą języka, a wbrew temu co się wielu osobom wydaje, nie tylko odgrywa to kluczową rolę w pojmowaniu bohaterów ale także stanowi to tak samo ważną rolę jak same