Wpis z mikrobloga

Bezapelacyjnie jeden z najlepszych filmów, jaki w życiu widziałem. Tego.. klimatu filmu nie da się opisać, to jest po prostu coś niesamowitego, arcydzieło. Tak wsiąkłem w same wrażenia audiowizualne, że nawet nie wiem jaka była fabuła, a Nightcall od tamtego momentu leci u mnie w aucie zawsze gdy lecę autostradą w nocy.
Polecam każdemu, co prawda, albo się "Drive" kocha, albo nienawidzi. Ja jestem z tych pierwszych.

#film #filmy #drive #ryangosling
Pobierz
źródło: comment_1622657881410yDbKZ93lzsLF0NDfEEA.jpg
  • 38
@euzuku: jest jeszcze ten serial, tez autora Drive
Przy tej produkcji ‚Drive’ to szybcy i wściekli. Nie ma Goslinga ale inny aktor ‚zagrał’ go bardzo dobrze. Jak widzę recenzje serialu, to chyba większość ich autorów miała zamiar wyskoczyć z okna w trakcie oglądania, niż zmuszać się do dobrnięcia do końca. Fabuła w ‚normalnej’ produkcji, dała by się zmieścić, skracając serial o 2/3. Zamiast tego mamy sadystycznie rozwleczone sceny. Praktycznie każdy kadr
@euzuku: film jest świetny, zrobił na nim wrażenie a muzyki nieraz do tej pory słucham. I klimat też jest świetny.

Ale... jak się ma trochę więcej lat i się nabyło trochę doświadczenia z kobietami, widziało się trochę dorosłej patologii i trzeba było sobie z nią radzic, domorosłych gangsterów itp. to jak się to ogląda znowu to nieco z niesmakiem. Główny bohater #!$%@? się w jakiejś patologii, dziewczynie ćpuna nieudacznika, pomaga mu
@euzuku polubiłem film za wrażenia audiowizualne, natomiast pod względem fabularnym ten film to dno a twój wpis tego dowodzi bo nie pamiętasz o co w nim chodzi.
@JimNH777 Nie no, jasne. Patrząc na ten film 'doroslymi kryteriami' to ciężko. Ale chyba jednak nie o to w nim chodzi.
@Lunch Widziałem, gorsze ale też dobre.
@SNUPPi Znaczy wiesz, może napisałem to trochę na wyrost, ale fakt faktem nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło.. Ale jakoś się to dla mnie nie liczyło nawet, nie oglądałem tego filmu dla fabuły.
Tak wsiąkłem w same wrażenia audiowizualne, że nawet nie wiem jaka była fabuła


@euzuku: > O czym jest Drive? Uwaga, będą spoilery.

Kluczową kwestią w zrozumieniu tego filmu jest znajomość bajki o skorpionie i żabie. W Polsce w ogóle nieznana, więc na prędkości wytłumaczę: jest rzeka, żaba i skorpion. Skorpion chce przenieść się na drugą stronę rzeki i prosi żabę o pomoc. Żaba nieufnie pyta się skorpiona o gwarancję przeżycia takiej