Wpis z mikrobloga

Jeśli złożę wypowiedzenie końcem miesiąca (np. ostatnie dni lipca) to okres wypowiedzenia naliczany jest od początku nowego miesiąca (tj. sierpnia). Co jednak w przypadku, gdy wraz z 1 sierpnia (od którego rozpocznie się odliczanie wypowiedzenia) mija mi 3 lata stażu w firmie? Mój okres wypowiedzenia wyniesie miesiąc, czy 3 miesiące?
#pracbaza #prawo #korposwiat
  • 12
@Sefton: Ze względu na to że kodeks pracy w żaden sposób nie precyzuje tej kwestii, w mojej interpretacji należałoby przyjąć, że obowiązujący mnie okres wypowiedzenia powinien być równy temu, który obowiązuje mnie w chwili złożenia wniosku o wypowiedzenia, tak więc miesiąc, ale staram się upewnić by firma nie wzięła mnie pod włos w razie czego
@Sefton okres wypowiedzenia liczy się w staż pracy, powinieneś złożyć wypowiedzenie przed ostatnim miesiącem pracy, tak żeby okres wypowiedzenia był w tych 3 latach stażu.


@baletny: Dzięki!
@smokefrostweedeveryday: @baletny: Również dziękuję, po zapoznaniu się z uchwałą i wyrokiem Sądu Najwyższego faktycznie należy okres wypowiedzenia wliczyć w staż pracy
@Sefton: Niestety nie mam co liczyć na porozumienie w momencie, gdy pracy jest naprawdę sporo (zawsze tak było), ale ponoć silnym argumentem dla pracodawcy pozostaje "zaległe chorobowe", sam nie popieram, ale pozostawiam pewną furtkę dla tych, którzy może będą w gorszej sytuacji ode mnie ( ͡° ͜
@Sefton: Niestety nie mam co liczyć na porozumienie w momencie, gdy pracy jest naprawdę sporo (zawsze tak było), ale ponoć silnym argumentem dla pracodawcy pozostaje "zaległe chorobowe", sam nie popieram, ale pozostawiam pewną furtkę dla tych, którzy może będą w gorszej sytuacji ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hinazuki: Rozumiem, że nie masz zaległego normalnego urlopu?
@Sefton: Posiadam, może uzbieram nawet z miesiąc, ale zależy mi na tym by czas wypowiedzenia spędzić właśnie na regeneracji, wykorzystać wolne na odpoczynek i przygotowanie do kolejnej pracy, jednak często firmy przy 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia zachęcają do podjęcia pracy już w trzecim miesiącu, posiadanie dwóch umów o pracę jest jak najbardziej legalne, wykorzystując urlopie w pierwszej firmie możesz już pracować w drugiej, znowu jeśli możesz podjąć pracę dopiero po 3