Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od kilku tygodni chodzę po kilkanaście godzin dziennie we wkładkach ortopedycznych. Wkładki robione na zamówienie, po skanowaniu stóp. Jednocześnie zaczął mnie boleć kręgosłup praktycznie we wszystkich odcinkach. Czy wkładki mogą być powodem tego że ból występuje? Właściwie to z założenia mają wpływać na geometrię ułożenia stopy co przekłada się na cały szkielet. Czy może ktoś potwierdzić moją hipotezę? Czy jednak szukać powodu gdzieś indziej? jeśli to wina wkładek to czy te dolegliwości mają charakter przejściowy? #ortopedia #medycyna #kregoslup
  • 3
@Kononienko: przed założeniem wkładek "normą" dla Twojego kręgosłupa było skrzywienie, nierówne obciążenie kości i mieśni i ogólnie dewiacja całej postawy. Wkładki spowodowały przywrócenie Twojej postawy do stanu PRAWIDŁOWEGO, który dla Twojego organizmu jest czymś innym, dziwnym, nowym i nienormalnym. Potrzeba zatem czasu, żeby Twój kręgosłup nauczył jak to jest być normalnym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zatem take it easy - Twój kręgosłup teraz się uczy i jak
@Kononienko: myslę, że to cecha osobnicza w zależności od tego jak zaawansowane było skrzywienie postawy. Z resztą jestem tylko biomechanikiem a nie ortopedą ¯\_(ツ)_/¯ jak będziesz czuł sam ze sobą, że to trwa trochę za długo to po prostu idź do lekarza, który Ci te wkładki zlecał (bo zlecał Ci je lekarz, prawda?) i zapytaj czy wszystko ładnie się normuje.