Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#emigracja #niemcy #pracbaza #studbaza #pytanie

Chciałbym w najbliższych 2 latach wyemigrować z różówym paskiem do Niemiec, ale nie chcemy robić na magazynie znamy na razie komunikatywnie niemiecki (B1+), dlatego uczymy się go, aby mieć takie mocne B2 i wtedy wyjeżdżamy.

Oboje pracuemy w korpo, ale typowe BPO, więc żadna rewelacja. Ja w finansach, a różówa w jakimś HRe dla firm ze Szwajcarii.

Celujemy w NRW lub Berlin (ale tam ciężko z mieszkaniami). Czy ciężko znaleźć pracę w niemczech tylko ze znajomością języków obcych (angielski C1, niemiecki jak już osiągniemy +/- B2)?

Chodzi mi o inna pracę niż przez agencję z sebkami po 5 na mieszkaniu.

@xuel: wołam kolege, bo ma podobne plany i mógłby się wypowiedzieć co on z różową planują.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b665f88dd530000a3327e4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

My nie mamy z góry określonego okresu, jak 2 lata na wyjazd czy coś. Ogólnie uczymy się drugiego języka (w przypadku różowej trzeciego), bo po prostu na rynku pracy w #wroclaw, tak niestety będzie. Trzeba będzie znać coś więcej niż tylko angielski. Z drugiej strony ja naciskam mocno na #emigracja, bo wiem, że w #!$%@? nie ma przyszłości.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
język na B2 do pracy umysłowej, gdzie nie doczytanie czegoś wiąże się z odpowiedzialnością karną i stratami finansowymi?? Przecież to jest niżej niż obowiązkowy lektorat na uczelni.

Profil na LinkedIn i próbujecie zostać zrekrutowani. Wyjazd w ciemno - będziesz miał szczęście, albo nie, a tu trzeba mówić o szczęściu podwójnym. Wtedy się dowiesz, że wśród 5 sebków na mieszkaniu 2 jest w trakcie studiów, a 3 po. W pokoju
  • Odpowiedz
OP: @xuel: @smatthy: @Sl_w_k_1: @empty_silence:

Jedyne odpowiedzi, które tutaj coś wnoszą poza frustracją gości ( @IngvarLagerquist: @madafaka2137: ) których ambicje kończą się na magazynie xD

@xuel: No właśnie. Ja obecnie zarabiam 5700 brutto za klepanie w BPO, ale zmieniam i od sierpnia będzie 6k brutto, ale i tak to jest gówno, a nie pieniądz w większym mieście w którym mieszkam dlatego też myślimy o emigracji. Ty w czym robisz? I jak Ci idzie niemiecki? Co do języków - to racja, ale tylko w SSC/BPO,
  • Odpowiedz
FikuśnaMarzycielka: NiebotycznyWojciech weź w końcu zrób coś ze soba i nie spamuj wykopu swoimi rozterkami życiowymi, wcześniej problem czy odejśc z wojska i rojenia o karierze w niemieckich korporacjach, ktore dalej ci nie przeszlo mimo ze ludzi od dawna ci pisza, zebys sobie odpuscil

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
Mówisz, że B2 to niżej niż lektorat. Powiedz mi dlaczego na uczelni nie mogłem zapisać się na C1 angielski, bo NIE BYŁO LUDZI, wszyscy ledwo B2 dukają


@AnonimoweMirkoWyznania: U nas by was nie przepuścili. Na B2 mogłeś się zapisać na 1 lub 2 roku, ale lektorat na 2 lub 3 roku musiałeś mieć na C1. Wszyscy, cały kierunek, nie filologiczny. I egzamin na tym samym poziomie. Jak nie dałeś rady
  • Odpowiedz