Wpis z mikrobloga

@pitrek136: Lubię jego książki (jako takie mało ambitne czytadełka), ale nie lubię tego że wciska wszędzie swoje poglądy polityczne. Było to bardzo widoczne zwłaszcza na pewnym forum literackim z którego później emoquitnął.
  • Odpowiedz
@blackvanilla: @Kiper602: Co do jego twórczości to ma ona różny poziom. Niestety ostatnio spadkowy. Nie podobał mi się wampir z M3 a MO jeszcze nie czytałem, za to jego zbiory opowiadań w najgorszym wypadku mają przynajmniej dwie lub trzy dobre historie a w najlepszym jeden czy dwa wypełniacze. Pilipiuka poznałem dzięki Wędrowyczowi, pokochałem za Kuzynki a ubóstwiam za cykl Oko jelenia który według mnie jest jego najlepszym dziełem.
  • Odpowiedz
@pitrek136: Pierwsze 2-3 książki (Oka jelenia) faktycznie ciekawe. Jednak im dalej tym gorzej a za zakończenie powinni mu zakazać pisania i wydawania sag. Tak beznadziejnego zakończenia nie czytałem jeszcze nigdzie.

  • Odpowiedz
@Kiper602: Właśnie nie wiem co się stało, gdyż według wcześniejszych zapowiedzi zamiast tej jednej, miały być 2 o intrygujących tytułach. Nie wiem czy to potwierdzone ale czytałem w jakimś wywiadzie że kolo 2015 planuje wydać kontynuacje
  • Odpowiedz
@Kiper602: Jeszcze trochę czasu zostało, aczkolwiek jak wcześniej kupowałem wszystkie jego książki bez zastanowienia tak teraz po tych nieszczęsnych wampirach, najpierw zapoznam się chociaż z opisem na okładce ( ͠° ͟ʖ ͡°) Z planów zakupowych to na razie interesuje się Pułapką Tesli oraz kolejny Pomnik Cesarzowej Achaji, jak wyjdzie. W miedzy czasie dalej będę odkrywał Dukaja.
  • Odpowiedz
@Kiper602: Za Dukaja zabrałem się dopiero niedawno i właściwie to dopiero przeczytałem może z połowę "Lodu" Ale mogę powiedzieć że to co on robi ciężko jest mi w ogóle nazwać fantastyką gdyż wydaje się takie realne i prawdopodobne. On i reszta pisarzy fantastyki to zupełne inne ligi. Aczkolwiek ciągle, jeśli smakuje mi kawior to nie znaczy że nie mogę cieszyć się smakiem hamburgera. :)
  • Odpowiedz
@pitrek136: Ja mam tak że jak zanurzę się w czyjeś twórczości to już po uszy :P

Przeczytałem dwa jego zbiory opowiadań i zacząłem Lód. Bardziej od realności zafascynowała mnie głębia jego opowiadań ;) No i mam pewne skończone środki na książki, więc zamiast wydawać je na książki innych pisarzy będę kupował Dukaja aż nie kupię wszystkich jego dzieł ;)
  • Odpowiedz