Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
od 5 lat pracuje w dużej korporacji w centralnej Polsce, zarabiam ok. 4000zł miesięcznie. W listopadzie moja wypłata będzie niższa, ponieważ skończy się zerowy PIT. Powoli łapie mnie depresja, ponieważ w pracy spędzam ~10h (nadgodziny w tym korpo nie są uznawane XD), dojeżdżam do niej ~2h, a po pracy nie mam na nic siły.
Moje szefostwo jest tak nastawione na wyniki, że rzygać mi się tym chce, codziennie oprócz swoich obowiązków wykonuje jeszcze zadania dwóch innych działów, bo stażyści nie wyrabiają, kilka dziewczyn poszło na zwolnienie macierzyńskie, a dla nowych pracowników "nie ma miejsca w budżecie".
Zdecydowałem się odejść i spełnić marzenie z dzieciństwa - zapisałem się na kurs prawa jazdy C+E. Mam możliwość pracy w Niemczech, w systemie dwóch tygodni na wyjeździe, a potem dwa tygodnie w domu - wynagrodzenie za taki tryb pracy to ok ~1700 Euro. Mój niemiecki to takie A2, ze spokojem się dogadam.

Co o tym sądzicie? Czy zmiana pracy w korporacji na pracę jako kierowca zawodowy będzie ok?
#pracbaza #zycietruckera #emigracja #niemcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b5fea28dd530000a332731
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: na ciężarówkach pracuje się często dużo dluzej, np 3x w tygodniu czas pracy możesz wydłużyć do 15h a pauze skrócić do 9h, po takim maratonie można się poczuć niezle wy*ebanym, ale jeśli sobie założysz, ze te 2 tygodnie jesteś 100% czasu w pracy, a odpoczywasz w domu to już wygląda troche lepiej. Oferta w miare ok jak 2/2, o ile to kwota netto. Możesz potraktować fajere jako przygodę, pojezdzic rok