Wpis z mikrobloga

Pan walący do żwira się zesrał, bo musiał zwolnić.
Lece sobie na #rower z Wrocka w kierunku Środy Śląskiej. Teren zabudowany, stabilne 32km/h, miejsce ze zdjęcia.
Z przeciwka jadą 3 osobówki i 3 tiry. Pierwsza osobówka skręca w swoje lewo, więc czeka aż przejadą 2 auta przede mną, ja oraz 2 auta za mną. Pan szanowny kierowca tira srający do żwira, jadący za skręcającą osobówką, musiał zwolnić i poczekać aż osobówka skręci. Jadę, mijam te auta (i tego tira jadącego z przeciwka), słyszę walenie w klakson, patrzę a tam środkowy palec w moją stronę xD. Bo Pan szanowny kierowca ciągnika, musiał przyhamować aby poczekać żeby osobówka skręciła i to ja byłem powodem irytacji, przeciez osobówka czekała aż ja przejadę :D.
I tak to się jeździ po naszym pięknym kraju. Muszę ogarnąc montowanie kamerki na kiere i bede kolekcjonował filmiki z wyprzedzania na papier, wyprzedzania na pasach i podwójnej ciągłej. Mam sporo wolnego czasu :F.
#bekaztransa #szosa
uysy - Pan walący do żwira się zesrał, bo musiał zwolnić.
Lece sobie na #rower z Wro...

źródło: comment_1622532985nla8zY6olIyZgnUUtpf8xy.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: polskie podejście do skrzyżowań to pierwsza rzecz której się boję gdy wrócę do jeżdżenia szosą po wypadku
  • Odpowiedz
@uysy: Ja najwięcej jeżdżę kamperem i muszę ze smutkiem przyznać, że kierowcy tirów to największa hołota na drodze. Zazwyczaj autostradami cisnę około 85km/h więc nieco wolniej niż kaganiec pozwala więc kierowca wiozący bułki wędliny itd. nie może tempomatu zwolnić o 2km/h - on MUSI, powtarzam, MUSI wyprzedzić. Najczęściej gdy ruch jest spory to na początku podjeżdża jakieś 10m na zderzak - przypominam 40T zestaw przy 90km/h po czym zaczyna manewr jeżeli
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: na kasku nie powinno się mieć kamery, żadnej :). Znam 3 przypadki nie wypłacenia odszkdoowania po wypadku i rozwaleniu kasku.

polskie podejście do skrzyżowań to pierwsza rzecz której się boję gdy wrócę do jeżdżenia szosą po wypadku


@landu: Nie wiem, zwłaszcza że jechałem kuyrał w przeciwnym kierunku, a pan żwirowiec się oburzył :D

Jako, że od 1 czerwca zmienia się prawo co do jazdy na zderzaku rozważam zamontowanie kamery
  • Odpowiedz
@rovi: Spoko, ja mam te tereny obczajone. Po prostu chciałem wczoraj pojechać troche szybciej, bo miałem mało czasu.
Generalnie smutne jest to, że trzeba sobie szukać drogi przez zadupia, bo jasniepany kierowcy mają problem na drodze :D.
  • Odpowiedz
@uysy: w sumie miałeś kawalek chodnika.

Najgorsi są tacy idioci co na pustej drodze wyprzedzają rower nie zjeżdzając z swojego pasa.
  • Odpowiedz
w sumie miałeś kawalek chodnika.


@K-S-: jeżdżę zgodnie z przepisami, miałem jezdnie z której mam pełne prawo korzystać :).

Najgorsi są tacy idioci co na pustej drodze wyprzedzają rower nie zjeżdzając z swojego pasa.


@K-S-: No niestety.
  • Odpowiedz