Wpis z mikrobloga

Piszę tego posta wiedząc, że możliwa jest gównoburza, więc postaram się jak najbardziej doprecyzować pytanie i przekazać background ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Staję przed odwiecznym dylematem, czy kupić #ps5 czy #xbox

Do tej pory byłem graczem PCtowym, planowałem kupić nowego kompa ale sami wiecie jak to teraz jest z kartami graficznymi. Oprócz PC posiadam od półtorej roku Xbox One S kupiony na cebuli za 99 eurasów i ogrywam sobie gierki z Game Passa. Nigdy wcześniej nie miałem żadnego PSa i w zasadzie nie miałem większej styczności z PSami poza emulacją PSX.

Moje pytanie brzmi: czy opłaca się kupić teraz PS5 zamiast nowego Xboxa po to, aby nadrobić najlepsze exclusivy z czwórki i pograć w te z piątki, a w gierki z Game Passa pograć na słabszym sprzęcie (aż tak zajebiście mi nie zależy na klatkach czy grafice, wychowałem się na #!$%@? kompach i spadki klatek nie są mi straszne)? Co prawda istnieje prawdopodobieństwo, że skoro kupiłem dobry TV pod nowe konsole (HDMI 2.1 i inne bajery), to szybko walnę klocka w kąt i będzie mi brakować game passa.

Nie patrzę na marketing, nie obchodzi mnie moc, docelowo i tak pewnie uzupełnię kolekcję o drugą z konsol, żeby albo mieć passa albo exclusivy.
  • 14
  • Odpowiedz
@peli7: z twoich preferencji wynika, że lepszym wyborem będzie PS. Jednak jeżeli jesteś jeszcze niezdecydowany to możesz zaczekać, aż konsole już się na dobre rozkręcą i cena będzie nieco niższa :)
  • Odpowiedz
@M4A1Q123: nie zamierzam czekać, wpada wypłata i od razu wlatuje zakup, mam całe 10 dni na zastanowienie się

aczkolwiek opcja druga to polecenie w używane ps4 i series x, a ps5 się kupi jak się rozkręci z exami - w zasadzie tej opcji nie napisałem, a też jest fajna
  • Odpowiedz
@peli7: lepiej od razu bierz ps5 - exy z ps4 działają tam we wstecznej kompatybilności, z czego 10 albo i więcej masz praktycznie za darmo w ramach ps+ collection
  • Odpowiedz
@peli7: Dodatkowe pytanie, ile masz lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli jesteś jak większość tagu PS5 w podeszłym wieku śmiało możesz brać Plejstejszo. Starzy ludzie słyszą już sporo węższy zakres częstotliwości, zwłaszcza wysokich więc jest duża szansa, że piszczenie cewek i wycie wiatraka nie będą Cię aż tak irytować.

Jeśli jednak jesteś młody przemyśl ten zakup...
  • Odpowiedz
@peli7: nie daj się też wrobić w jakieś teksty o nadmiernie piszczących cewkach o których pisze na przykład kolega wyżej. Jeżeli miałeś ps4 i nie przeszkadzał ci dźwięk jego pracy to pracy ps5 na pewno nie usłyszysz (no chyba że rzeczywiście trafi ci się jakiś defekt i niezbędny będzie zwrot na gwarancję, co nie zdarza się za często).
  • Odpowiedz
@rbbxx: 30 na karku, dzieci jeszcze nie na tyle grające, żeby widziały różnice pomiędzy konsolami

aczkolwiek jestem z tych nadwrażliwych słuchowo, ale np: znany błąd z one s (stuka coś w wentylatorze chyba) mi aż tak nie przeszkadza
  • Odpowiedz
@peli7: Dwóm innym osobom dzisiaj polecałem xboxa s/x bo pisali że będą grać w fife i może czasem jakiegoś dooma, ale jeżeli masz w planie ogrywać exy z poprzedniej generacji PS4, czyli zdecydowanie coś więcej niż fifki i indyki to Tobie raczej sugerowałbym PS5. XOS wystarczy poki co do gamepassa.
EDIT: Polecam ignorować gościa piszącego o podeszłym wieku i cewkach, to troll i frustrat ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@M4A1Q123: Co chwila ktoś tu pisze o problemie piszcząco/brzęczących cewek. Pewien użytkownik, ksywy teraz nie pamiętam, wymieniał w sumie 7 sztuk i w końcu kupił Series X. Twierdził też, że według niego problem dotyczy wszystkich egzemplarzy na rynku i że po prostu część ludzi tego już nie słyszy (podeszły wiek) a część ignoruje, bo "ps4 było głośne, ps4 pro jeszcze głośniejsze więc skoro w ps5 jest ciszej niż w poprzednich to
  • Odpowiedz
@rbbxx: spokojnie, wiem o którym facecie mowa, wiadomo w każdym egzemplarzu coś chodzi, ale nie jest to głos, który psuje doświadczenia z grą. Podczas normalnej gry, z głosem kompletnie nic nie słychać, a jak ktoś gra bez głosu, to i tak tego nie usłyszy, bo dźwięk występuje też w kontrolerze. Większość osób, które piszą tu coś o cewkach raczej chcą się upewnić czy wszystko jest w porządku, a sam głos słyszą
  • Odpowiedz
@peli7: w twojej sytuacji najrozsądniejszym zakupem będzie kupno ps5. Nowym xboxem nie odczujesz aż tak korzyści z zakupu skoro niespecjalnie zależy Ci na klatkach. Microsoft nie wypuścił jeszcze żadnej gry na wyłączność dla nowej generacji więc xbox one S w zupełności wystarcza do gamepassa.
Kupując ps5 zyskasz możliwość ogrania wielu dobrych gier sony do których teraz nie masz dostępu, dodatkowo część z nich dostaniesz w ps plus collection oraz wychodzą już
  • Odpowiedz
  • 0
@peli7 a ja Ci powiem tak - weź konsole, której cena będzie Ci odpowiadać. PS5 jest teraz obiektem januszerki ze strony sklepów, które aby podbić cenę wcisną Ci zestaw sekatorów i mebli ogrodowych, które nie schodzą z magazynów. Xbox też ma trochę januszofert, ale jak się trochę poszuka to kupisz go bez dodatków
Także jak znajdziesz PS5 z grami, które Cię interesują - bierz PS5, jak nie to nie masz co płakać,
  • Odpowiedz
@peli7: Byłem w podobnej sytuacji co Ty - moje doświadczenie z konsolami to xbox360, ostatnimi laty to z dużych tytułów to grałem w wiedźmina 3, czasem jakiś hearthstone, cs:go. Ale ps4 chciałem od zawsze kupić bo się jarałem horizonem i uncharted 4. Jak usłyszałem, że ps5 będzie miało wsteczną to nawet horizona na PC nie kupowałem tylko czekałem na premiere. Kupuj śmiało - gierek jest w opór, mam konsole ponad pół
  • Odpowiedz