Wpis z mikrobloga

Moja żona została dziś oszukana na olx jak ta stara baba co przelała na leczenie clinta estwooda 600 tys zł. Żona sprzedawała coś tam na olx weszła w jakiś link podała dane katy, swój pesel i ściągnęli z konta kilka stówek. #!$%@?, karta zablokowana, reklamacja na płatność złożona, ale zastanawia mnie czy zgłosić fakt, że podała pesel i nazwisko rodowe matki?


#olx #logikarozowychpaskow #oszukujo
  • 22
@AnalnyNiszczyciel: To nic mireczku, pośpiech i roztargnienie robi swoje. Wiele bardzo ogarniętych ludzi daje się na to łapać i traci kase. Karta od razu do zablokowania w banku, zgłoszenie na policje. Załóż jej też konto w biku z ostrzeżeniami i zrób jakieś szkolenie z bezpieczeństwa, bo jak już mają jej dane to mogą je wykorzystywać do ataków w przyszłości.
powiem szczerze, że nie dziwię się sytuacji, wystawiałem ostatnio coś na olx i gdyby nie dwie żólte lampki kontrolne to być może złapałbym się na podobny scam.


@adamdd: Chłopie... jeżeli w minimalnym stopniu ogarniasz komputery to nie da się na coś takiego złapać. Wszystko załatwia się na olx i po problemie, przenoszenie czegokolwiek na jakikolwiek zewnętrzny serwis to zwykła naiwność i głupota.