Wpis z mikrobloga

Zapytam jeszcze raz bo poprzedni byl zle otagowany: Przekladalem kamerki dahua na budowie i po ponownym podlaczeniu dziala tylko jedna z czterech, czy rejestrator pamieta w ktore gniazdo byla wpieta ktora kamerka? Jak moge to zrestartowac? Uzywac apki idmss lite

Przekladalem kamerki dahua na budowie i po ponownym podlaczeniu dziala tylko jedna z czterech, czy rejestrator pamieta w ktore gniazdo byla wpieta ktora kamerka? Jak moge to zrestartowac? Uzywacie apki idmss czy idmss plus? #cctv #monitoring #elektronika #kamery
  • 16
@bylembordo: Jedyny rejestrator jaki widziałem z wbudowanym switchem PoE który przypisuje sobie kamery do portu to produkt firmy GANZ. BCS, Hikvision i cała reszta nie ma znaczenia byle była komunikacja IP między kamerą a rejestratorem.
@bylembordo: W takim przypadku rejestrator wystawia swój serwer dhcp i na jego wbudowanym switchu PoE jest osobna podsieć, wystarczy że kamera w opcjach sieci ma włączone DHCP i ma takie samo hasło i login jak rejestrator i po podłączeniu po chwili sama się doda.
wystarczy że kamera w opcjach sieci ma włączone DHCP i ma takie samo hasło i login


@dktr: ale to są kamery przewodowe( ͡° ͜ʖ ͡°) próbowałem dodawać za pomocą skanowania kodu QR ale to jest loteria :(
@bylembordo: No przewodowe kamery IP, każda musi mieć adres IP i maskę pozwalającą komunikować się z rejestratorem, to są podstawy sieci. Olej te kody QR, zaloguj się do rejestratora przez internet explorer, poinstaluj wtyczki ActiveX i tam masz wszystkie opcje od zarządzania dodanymi kamerami.
@bylembordo: No to teraz połącz się komputerem przewodem lub po wifi do huawei wbij w internet explorer adres w stylu 192.168.8.x, gdzie x to adres rejestratora zezwól na instalację wtyczek, zaloguj się i wbijaj w opcje do zarządzania kamerami ip
@bylembordo: Tylko pamiętaj, internet explorer, 32bitowy. Nie żadne Edge, chrome czy inne. Ja to robię najszybciej tak wciskam na klawiaturze klawisz Win + R i wpisuję iexplore.exe http://192.168.8.x i masz otwartą przeglądarkę z wpisanym adresem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bylembordo: Jak masz kamerki podpięte do rejestratora, to z routera ich najprawdopodobniej nie znajdziesz. Do skanowania IP ja używam advanced IP Scanner, oczywiście musisz być w tej samej podsieci, żeby cokolwiek znaleźć.