Wpis z mikrobloga

@Garztam:
1. Lol szczepionki zwalczyły wszystkie choroby zakaźne. Jeśli przyjrzeć się badaniom to zauważy się że.... na to miały głównie wpływ inne czynniki. Poprawa higieny, w przypadku ospy itp. izolacja ognisk itd. Oczywiście szczepionki miały swój udział ale nie tak jak myśli większość ludzi. Wiesz skąd to wiem? Bo też tak kiedyś myślałem ale przejrzałem badania naukowe na ten temat, masz tego sporo w necie. I jasno pokazują że szczepionki
  • Odpowiedz
@Hermeous_z_Urantii: a co sprawdziłeś Internet już od tyłu do przodu? Nie lubię wikie ale masz tu cytat:
"o eradicate smallpox, each outbreak had to be stopped from spreading, by isolation of cases and vaccination of everyone who lived close by.[105] This process is known as "ring vaccination"."

Bez higieny a najważniejsze izolacji(jak zamknięto wrocław swego czasu) choroba by latała nadal po okolicy. Podczas walki z tym wirusem konieczne było wdrożenie pełnego programu a nie jeb szczepionka i jakoś będzie.
Być może nie znasz historii medycyny ale np. śmiertelność noworodków przy porodzie spadała kiedy lekarze zaczęli myć ręce(podpowiadam są estymacje jak polepszenie higieny w szpitalach wpłynęło na śmiertelność ogólnie). Ogólnie rozwój higieny i medycyny a nie tylko same szczepionki znacznie obniżyły śmiertelność. Dlatego covidy i inne choroby bardzo mnożą się w krajach w których mamy niską higienę(wiem może to być dla ciebie zaskoczenie) czy ogólnie opiekę zdrowotną. Co do dengi polecam świat nauki(takie czasopismo, obrazki też są bo wiem że lubisz.
Z reszta część wirusów tak szybko mutuje że opracowanie skutecznych szczepionek jest bardzo trudne. Ale pewnie jak na jakimś obrazku na wykopie by ci napisali że żarcie gówna działa na covid to
  • Odpowiedz
Typie, grzecznie poprosiłem Cię o link do badań a nie historie Twojego życia


@Hermeous_z_Urantii: tak będę dla ciebie misiu szukał badań które czytałem rok temu. stuknij się w łeb. że jesteś leniwy to moja wina?(swoją drogą na wikipedi masz linki)

masz poczytaj sobie o rozwoju medycyny, ratowaniu życia itd. Gdzie głównie spadek śmiertelności pośród gatunku ludzkiego to poprawa standardów w medycynie(są to higiena, izolacja, szczepionki i wiele innych). Ale z wykształconymi z wykopu tak jest, my wykształceni ale nie będziemy czytać i się uczyć mamy obrazki. PS. Misiu jak coś czytasz to lepiej niż z jednego źródła, wrzuciłem ci kawałek mam nadzieję chociaż płonną że poczytasz coś
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop: oo czekaj ;) skoro nie jesteś w stanie uwiarygodnić swoich opinii na podstawie konkretnych badań, to my tu o sensowności szczepień dyskutować nie będziemy bo i nie ma po co ;) zastanawiam się tylko jaka jest twoja motywacja przy publicznym zabieraniu głosu w tej sprawie. Wynika z altruizmu? Czy czujesz się lepiej jak wyrzucisz z siebie te jakże cenne przemyślenia? :D
  • Odpowiedz
@KubaGrom: mistrzu cofnijmy się do moich komentarzy

Ten obrazek i inne wykopkowe mądrości pomija bardzo wiele istotnych faktów, tak szczepionki pomogły(czarna ospa czy polio)


czytanie trudna sprawa prawda? Przytoczyłem nawet to polio. Ale zrozumienie złożonych koncepcji i spraw na wykopie może być trudne.
  • Odpowiedz
koro nie jesteś w stanie uwiarygodnić swoich opinii na podstawie konkretnych badań, to my tu o sensowności szczepień dyskutować nie będziemy bo i nie ma po co


@Hermeous_z_Urantii: ale przecież ci przytoczyłem fragment jednego z artykułów. Nie chce ci się go szukać? twoja sprawa.

zastanawiam się tylko jaka jest twoja motywacja przy publicznym zabieraniu głosu w tej sprawie. Wynika z altruizmu? Czy czujesz się lepiej jak wyrzucisz z siebie te jakże cenne przemyślenia?
  • Odpowiedz
Przyznajesz ze lockdowny mają sens?


@aiwprton: trzeba się było dać mu rozkręcić, bo teraz się zacznie wycofywać rakiem

tak samo jak szefowa Stop NOP - naczelna proepidemiczka kraju. Kiedyś zachwalała kwarantannę, izolację oraz obowiązkowe szczepienia w przypadku epidemii. Niestety małym rozumkiem nie objęła tego, że prawdziwa epidemia może zdażyć się już za kilka lat
megawatt - > Przyznajesz ze lockdowny mają sens?

@aiwprton: trzeba się było dać mu...
  • Odpowiedz
@Garztam: Podoba mi się ta grafika. Szczepionki to cud nauki i dzięki nim nie musimy się już borykać z chorobami które kiedyś zabijały ludzi. Szczepionki mRNA to też dobra rzecz. Polecam obejrzeć film od "naukowy bełkot" jak działają:
https://youtu.be/fHYwxnpH38o
JEDNAKŻE
Nie podoba mi się sposób w jaki walczą obecnie z tą pandemią. Gdzie rząd pogrywa sobie z nami ustawami zmieniając statystyki, gdzie są robione krzywe interesy na tym, a także
  • Odpowiedz
@Garztam: Leci do ulubionych. Bardzo fajny komiks. Ciekawe ile osób przestanie wierzyć bzdurom i popatrzą na szczepienia z innej strony. Ktoś kto opiera wiedzę na źródłach m.in na statystyce a nie na wiadomych ''niezależnych'' kanałach na YT i jakiś jankeskich gównostronkach patrzy na to z niedowierzaniem. Nie wiem jak można mieć tak duże wyparcie faktów. Nie lubię narracji polskich mediów i lekarzy ale to co się na Mirko odwala ostatnio
  • Odpowiedz