Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrayBlacksmith: jak by mi bc zaczął tak robić to był dostał opierdziel, ale za pierwszym razem gdybym to zauważyła i byłoby to tak czytelne że myślę że by wystarczyło.

Jak już masz psa wkręconego w inne to może nie wystarczyć. Polecam iść do kogoś kto ogarnia tą rasę, nie pierwszego lepszego behawiorysty.
  • Odpowiedz
@GrayBlacksmith: najlepiej byloby tak organizowac spacery by pies chociaz przez jakis czas na tych spacerach nie spotykał innych psów (wiem, że to nie jest proste, ale tak się trochę rozluźni już pewnie i tak mocno utrwalony nawyk). Warto też ćwiczyć ze swoim psem skupianie uwagi na sobie podczas spacerów, np ćwiczyć najzwyklejsze reagowanie na imię, przywołanie, takie ot proste sztuczki. Warto też mieć oczy dookoła głowy i starać się zobaczyć
  • Odpowiedz
@GrayBlacksmith: widziałem filmik z tym Caesarem z USA jak obroze daje na sam szczyt szyi (pod uszy) i skupia uwage na sobie, tzn moze go lekko szturchnac lewa noga albo syknąć "szzzk".

ja z moich doswiadczen z ogladania filmików dodałbym wtedy slowo np "dobry grzeczny" (maslo maslane),
i za kazdym razem jak potem uslyszy grzeczny przy tym jak pies bedzie przechodzil, a ty go szturchniesz i wynagrodzisz tym dobry grzeczny,
  • Odpowiedz