Wpis z mikrobloga

Dobra, jestem totalną nowicjuszką i posypie się masa głupich pytań na które liczę, że dostanę mądre odpowiedzi. Chciałabym zacząć kalistenikę bo zwyczajnie podoba mi się poziome podciąganie i inne fajne balansowanie. Chciałabym tak umieć, tak, to moja główna motywacja. I teraz pytanie. Zaczynam praktycznie od zera, co na początek? Jak się rozwijać?
Niestety mam ściany i framugi z papieru więc nie jestem w stanie sobie nawet drążka zamontować. Co teraz? Jestem w stanie ćwiczyć z czymś innym niż drążek czy nie uniknę wyjścia z domu?
Macie jakieś przydatne linki, filmiki, rady?
#kalistenika
  • 20
@chrominancja: taki drążek to jakaś opcja aoe mimo wszystko słaba. Ja sam podciągałem się dlugo na rozporowym ale potężny progres złapałem gdy jest zacząłem używać drążka wolnostojącego.
Pamiętaj, że w kali jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Weź ręcznik i przerzuć go przez grubą gałąź drzewa i już masz świrtne miejsce do podciągania.

A tutaj masz potężną dawke widzy na temat kali
http://kalistenikapolska.pl/topic/7404-pigu%C5%82ka-wiedzy-czyli-zbi%C3%B3r-kalistenicznej-m%C4%85dro%C5%9Bci/
@chrominancja: Nie zrobisz muscle upów czy front levera bez drążka, natomiast jest wiele innych figur które możesz próbować rozwijać w domu praktycznie bez sprzętu. Na początku po prostu wzmocnij wszystkie mięśnie, ułóż sobie trening FBW + 1-2 ćwiczenia statyczne z gimnastyki. Nie wiem na jakim poziomie wytrenowania jesteś ale możesz spróbować.

Przysiady/Wykroki 3-4 serie
Pompki przy ścianie -> Pompki na kolanach (dla kobiet) -> Pompki zwykłe -> Pompki Diamentowe -> Pompki