Wpis z mikrobloga

Cześć, czy wie ktos czego mozna sie dowiedzieć z bezplatnego sprawdzenia pojazdu ze strony https://historiapojazdu.gov.pl
Rzekomo pobierany jest raport #autodna i carfax. Najbardziej interesuja mnie szkody, ale chyba nie mozna sie tego dowiedziec? Jakbym mial powypadkowe auto to bym sobie wpisal i sprawdzil, ale chyba nie mam.

Drugie pytanie, jezeli raport z autodna kosztuje 15 pln, to nie zawiera nic ciekawego?
Dzieks
#motoryzacja #motocykle #samochody
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć, czy wie ktos czego mozna sie dowiedzieć z bezplatneg...

źródło: comment_1622310094sYUXY2XSt5fCy6i4zYGldc.jpg

Pobierz
  • 3
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BardzoWyimaginowanyNick: na historiapojazdu.gov.pl zawsze jak generowałem raport to było tylko info o przeglądach, właścicielach i przebiegu. Może coś się zmieniło teraz że zasysają bazę innych dostawców.

Kupne raporty wahają się ceną w zależności od tego ile informacji zawierają. Ja na autodna płaciłem coś około 50zł bodajże ale były informacje o szkodzie zagranicznej, foty sprzedającego przed ściągnięciem do kraju, info o przebiegu i różne takie mniej interesujące bzdety.

Jeżeli raport po interesującym
@BardzoWyimaginowanyNick: też myślałem że to nie działa. Już miałem jechać oglądać fure, ale wykupiłem raport autodna. Okazało się że fura miała calke zrobiona, a właściciel, starszy pan, nic o tym nawet nie wiedział. Później z ciekawości spojrzałem właśnie w tą zakładkę historii pojazdu i świeciły się 2 czerwone żarówki: powypadkowe + szkoda całkowita.

Cena raportu jest ustalana względem roczniku samochodu, a nie zawartości. Te starsze mogą mieć bardziej okrojona baze danych