Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki,

Czy jest ktoś w stanie doradzić z kwestią #rekojmia #prawo #agd
Pacjent: Lodówka Samsunga RB29FSRNDWW
Sklep: Euro RTV AGD

Objawy: Mimo upływu 2 tygodni od podłączenia jej praca się nie uspokoiła. Jak tylko się włącza inwerter, żeby schłodzić komorę to słychać wysoki pisk. Dźwięk jest podobny do tego jak z kiepskich ładowarek jak są kijowe cewki zamontowane, tylko znacznie bardziej słyszalny i bardziej donośny.

Lodówka jest prawidłowo wypoziomowana. Nie jest w zabudowie stoi sobie wolna w rogu pomieszczenia.

Pierwsze zgłoszenie z rękojmi: Smutny Pan serwisant z Samsunga stwierdził, że lodówka może chodzić bardzo głośno i wydawać dźiweki jak cytuje: stukanie lub cykanie ewentualnie huczenie podobne do auta motocykla (nawet takie rysunki są w instrukcji). Sprzęt chłodzi prawidłowo więc spadaj Anon na drzewo.

Dzisiaj zgłoszenie w sklepie z żądaniem wymiany na nowy: Pan w sklepie przyjął ale stwierdził, że na Wrocław jest jeden serwis samsunga więc najprawdopodbniej się znowu odbije skoro pierwszy smutny Pan serwisant stwierdził, że jest ok.

Od zakupu minęło już 45 dni. Lodówka stała i czekała na podłączenie bo remontowałem lokal samemu, a reszta AGD była w zabudowie i potrzebna przy montażu kuchni. Lodówka nie.

Macie jakieś porady jak to z nimi rozwiązać skoro na 99.9 % każde zgłoszenie do Samsunga z rękojmi skończy się stwierdzeniem, że ten typ tak ma i to jest ok?

Żeby nie było. Do mieszkania wpadło już kilku znajomych i każdy rózowypasek stwierdzał, że ta gównolodowką piszczy tak, że mają ją ochotę wywalić za okno. Większość facetów słyszała ten pisk ale aż takiej chęci mordu na lodówce nie przejawiała.
  • 20
@testowyandrzej: Określa. Niestety pomiar głośności pokazuje to przekroczone minimalnie. Poza tym mierzyłem urządzeniem bez atestu. A oni mogą się zasłonić że to warunki laboratoryjne były.

Co do rzeczoznawcy niezależnego - zdaniem ludków z RTV ich obchodzi tylko opinia serwisu producenta przy rękojmi. Więc jak jeszcze się okazuje, że jest tylko 1 serwis autoryzowany na Dolny Śląsk to jestem w dupie.
  • 0
@Adams_GA Ruszy ktoś spoza Samsunga trace gwarancję na resztę sprzętu więc też zostanę z nową lodówka bez gwary.

No i najpewniej do wymiany będzie jakiś kawałek elektroniki więc też krzykną jakieś wesołe pieniądze szczególnie że ten model jakiś stary nie jest.

Sytuacja patowa :/
Bezsens kompletny.


@Darth_Gohan: Przykro mi, ale bezsensem był zakup lodówki Samsunga.

Mam Liebherra 33 db, ledwo słyszę go z odległości poniżej metra przy absolutnej ciszy nawet o 2 w nocy. Znajomy ma Whirlpoola 35 db, praktycznie to samo. W dzień z kolei moja lodówka jest kompletnie niesłyszalna.

W każdym niemal wątku poświęconym AGD piszę, by szukając sprzętu do salonu z aneksem w pierwszej kolejności patrzeć wyłącznie na decybele, a ludzie dalej
  • 0
@vegeciak Robiłem research. Mam w domu samsunga w zabudowie i jest wystarczajaco cichy. Ten akurat byl w dobrej cenie i odpowiednim kolorze. Whirlpool jest u mnie na czarnej za poprzednia lodówkę. A w tym przedziale cenowym to Miele mogłem zobaczy przez szybę.

Zresztą lodówka jest w wynajmowanyn mieszkaniu i w normalnych warunkach w sypialni jej nie powinno być słychać.

Natomiast tutaj to obojętnie czy byłby Miele czy Amica czy LG i miał
Robiłem research.


@Darth_Gohan: Najcichsza lodówka na rynku ma bodajże 31 decybeli, najgłośniejsza (w dodatku wolnostojąca) ok. 42, Twój Samsung 39. Trzeba pisać coś więcej?

Lodówki wydają z siebie różne dźwięki. Jedne buczą, drugie piszczą, jeszcze inne "jęczą/wyją" (zwłaszcza Bosche z no-frostem) i nie jest to nic nienormalnego (większość producentów w formie obrazkowej informuje o tym nawet w instrukcjach obsługi). Dlatego jak się chce mieć ciszę, to najpierw porównuje się decybele, a
  • 0
@vegeciak Panie, jeszcze raz w tej kwocie czyli jakieś 1500 zeta za nowke i tej wielkości masz Indesity / Hisense i Amice plus jakieś Beko. Większość z nich ma wpisane 37 czy 35, a zdaniem mądrzejszych ode mnie fachur chodzi równie głośno. Ot uroki badań labaroryjnych i realnego użycia.

Wszystkie mają jeszcze gorsze opinie od Samsunga.

Ja zdaje sobie z tego sprawę że lodówki wydają z siebie dźwięki. Natomiast nie znam żadnej
  • 0
@vegeciak Więc jasne zgadzam się ze kupisz sobie coś lepszego, ale jak chcesz coś kupić żeby wynajmujący nie miał tragedii, a jednocześnie było w budżecie to wybór masz okrojony.

Sam sobie kupowałbym wyższy model innej marki pewnie. Tutaj zdecydowały dobre opinie na forach plus opinie mądrzejszych ode mnie.

3 znajomych ma lodówki samsunga i nie mają takich cyrków ze swoimi modelami. Miałem po prostu wielkiego pecha i tyle.
@Darth_Gohan: 1. Rękojmia jest uregulowana prawnie i sklep podejmuje decyzję w sprawie. Szanse że zostanie to uznane niezależnie od tego który serwis ma autoryzację są niewielkie. Można się bawić w temat z obniżeniem ceny(Co ustawa przewiduje) i tutaj jest największe pole do tego że zostanie to uznane.

Pamiętaj Mirku że rękojmia określa prawa konsumenta w przypadku awarii towaru(dawniej to było zwane "niezgodnością towaru z umową". Jeśli lodówka chłodzi prawidłowo (utrzymuje zadane
  • 0
@Szlaufman Ja się zgadzam że coś pracuje wysoko. Natomiast specjalnie pojechałem do rodziców kumpla bo mają ten sam model wolnostojacy i ich tak głośno nie piszczy. Jest dźwięk o którym mówisz, ale nie w takim natężeniu jak u mnie.

Moja piszczy tak z 2 do 3 razy głośniej. (zależy czyje ucho). Także ten dźwięk normalny nie jest.
  • 0
@Adams_GA hej,
Masz może jakaś radę jak RTV Euro AGD grzecznie przy złożeniu drugiej reklamacji rękojmi zamknął mi ją smsem:
Że Reklamacja nie może być uwzgledniona bo reklamowany towar jest prawidłowy.

I wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że tym razem nikt z Samsunga się nie pofatygował. Zamknęli to od tak z automatu. Mogę to jakoś wykorzystać?