Wpis z mikrobloga

Siema, wybieram się w tym roku (po raz kolejny xD) na studia :D. Studiowałem EiT na Krakowskim AGH i mocno się rozczarowałem praktycznie wszystkim (głównie sposobem przekazywania wiedzy, małą ilością zajęć praktycznych oraz niesympatycznymi wykładowcami itp.) :/. Stąd mój pomysł na studia na prywatnej uczelni. Chciałbym studiować Informatykę dlatego rozważam tylko uczelnie prywatne w Warszawie ze względu na duże perspektywy zatrudnienia. Najbardziej zainteresowała mnie oferta PJATK, głównie ze względu na specjalizacje jakie można wybrać (interesuje mnie robotyka). Nie wiem jednak czy jest to odpowiednia uczelnia bo spotkałem się z wieloma skrajnymi opiniamii.. dodatkowo jest ona najdroższa i nie wiem czy te pieniądze będą tego warte? Mam też na oku WIT, WWSI oraz UTH. Co do wwsi nie jestem przekonany, słyszałem że dosyć kiepskie zaplecze techniczne i nie skupiają się aż tak bardzo na nauce programowania, jednak nie wiem czy to prawda, bo tam nie studiowałem. UTH też mnie zbytnio nie przekonuje, nie ma w internecie praktycznie nic na jego temat a jak już to tylko negatywne, w dodatku ten kierunek nie jest chyba jakoś popularny na tej uczelni (co jak na informatykę jest dosyć dziwne). Chyba najmniej wiem o WIT.. dlatego wydaje mi się chyba najbardziej konkurencyjną opcją do pjakt. Nie ukrywam że moim faworytem jest pjakt, ze względu na specjalizaje, jednak przeraża mnie nieco spora ilość zajęć z Javy na pierwszym roku i nie wiem czy dałbym sobie radę nie mając żadnych podstaw w tym języku? Aktualnie uczę się c++/c, próbowałem kiedyś też Pythona.
Z drugiej strony nie wiem czy na uczelniach prywatnych które tutaj wymieniłem również będzie mało praktyki a więcej teorii?? Nie ukrywam, najbardziej zależy mi na nauce programowania. Może lepiej wybrać jakąś inną uczelnie państwową mniej "prestiżową" jak PK i próbować jak najszybciej załapać staż w danej firmie?? (jakbym studiował na prywatnej uczelni też chciałbym dostać się jak najszybciej na staż)

Proszę o wszelkie dygresje studentów/absolwentów tych uczelni, a i wszelkie odpowiedzi typu: "najbardziej liczy się praca własna", "nie idź na studia bo to strata czasu" będą zbędne :))
Z góry dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza #studia #informatyka #pjakt #wwsi #wit #uth #programowanie #pk #warszawa #studiawwa
  • 51
@tomekszz myślałem o pjatk, wybrałem tańsze studia w Poznaniu i na drugim roku pracuje już jako dev. ( ͡° ͜ʖ ͡°) pójdziesz na studia to będziesz wiedział że już musisz coś robić, moim zdaniem jakie to studia to już mniejsze znaczenie (pod warunkiem, że to IT)
@FortunaHej: niby tak, ale na prywatnych chyba jest więcej wykładowców którzy pracują już w danej branży i mają już jakieś doświadczenie więc teoretycznie powinni lepiej przygotowywać studenta do pracy zawodowej niż wykładowcy uczelni państwowych (nie mówię że na państwowych takowych wykładowców nie ma bo są, sam znam kilku, ale w porównaniu z takim pjakt to jest ich raczej garstka)
chyba jest więcej wykładowców którzy pracują już w danej branży


@tomekszz: PJATK ma kadre praktycznie z pw. Takze cale twoje domysly sa wyssane z palca.

A jak juz chcesz szukac powiazan biznesu i uczelni to byl czas ze spora czesc wykladowcow z pw eiti pracowala w samsungu jednoczesnie uczac.
@FortunaHej: skoro pracowali w samsungu, to mają jakieś doświadczenie w tej branży xD więc sam sobie zaprzeczyłeś w tym momencie. Chyba nie wszyscy wykłądowcy z pjakt są z pw, więc cała reszta tym bardziej powinna mieć jakieś doswiadczenie w zawodzie.. (a przynajmniej tak mi się wydaje) to i tak jest więcej niż na statystycznej polskiej uczelni państwowej.
@tomekszz: Dla uczelni prywatnych biznes to wlasnie prowadzenie takiej uczelni.

skoro pracowali w samsungu, to mają jakieś doświadczenie w tej branży


@tomekszz: Mowilem konkretnie o eiti. A wykladowcy ktorzy wykladali na pjatk czy jak to sie teraz nazywa to byli z elektrycznego.

powinna mieć jakieś doswiadczenie w zawodzie.. (a przynajmniej tak mi się wydaje)


@tomekszz: To sa znowu twoje domysly, niepoparte niczym. Pracowalem juz w kilku firmach, zawsze jak
@tomekszz: zależy co planujesz po ukończeniu - praca w korpo , współpraca firmowa czy państwowa posadka ?
https://www.rp.pl/Rynek-pracy/311179936-Pracodawcy-coraz-rzadziej-pytaja-o-dyplom-wyzszej-uczelni-ale.html
oraz w jakim mieście zamierzasz pracować. Czy masz zaklepane miejsce w wybranej firmie ? Nawet na targach pracy można rekruterów i przedstawicieli firm zapytać jakie dyplomy uczelni preferują. Musisz pytać pracowników bo studenci wiedzą niewiele więcej od ciebie chyba że już byli na stażu ( ) Oczywiście musi
@tomekszz: Jeśli zaocznie to PJATK, jeśli stacjonarnie to dowolne sensowne publiczne albo PJATK - ale PJATK jest bardzo drogi - no chyba że ktoś będzie przez jakiś czas płacić za ciebie albo masz 30k odłożone, bo pewnie będziesz mieć czas na pracę po 2 albo na 3 roku
@tomekszz: Jezeli faktycznie chcesz zaczac sie bawic to najlatwiej. Idziesz na publiczna uczelnie, zaczynasz szukac pracy. Jak znajdzies to przenosisz sie na zaoczne, zwykle nie ma problemu z przepisaniem przedmiotow, nawet z innej uczelni.
@tomekszz: Studiuję, ale zaocznie. Możesz pytać na priv. Nie widzę chyba sensu wybierać płatnego stacjonarnego PJATK jeśli dostajesz się na politechnikę za darmo - myślę że pracodawcy patrzą na to podobnie u osób bez doświadczenia, ewentualnie z lekką przewagą politechniki w dużych firmach.
@pdgawrosz: no właśnie nie mam xD zależy mi tylko na tym, żeby uczelnia oferowała jak najwięcej zajęć praktycznych, a nie samą zbędną teorię o której zapomnę jeszcze zanim zacznę pracować.