Wpis z mikrobloga

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Polska jest w czołówce liczby wypadków w Europie głównie dzięki naszemu narodowemu zamiłowaniu do #!$%@?. Proponuję podnieść kwoty mandatów za przekroczenie prędkości wg następującego klucza:

0-10 km/h - 100 zł. Idź i nie grzesz więcej.
10-20 km/h - 400 zł. Zagapiłeś się, trudno, ale następnym razem będziesz się pilnował.
20-30 km/h - 1000 zł. Boli? Ma boleć.
30-40 km/h - 3000 zł. Tu o zagapieniu się nie może być mowy. To znaczne złamanie przepisów i kara musi być dotkliwa.
40-50 km/h - 5000 zł. Nie umiesz jeździć, to nie wsiadaj za kierownicę.

50 km/h - 10000 zł i sprawa skierowana do sądu o odebranie uprawnień. Na drogach nie powinno być takich kierowców.


Czekam na ból dupy piratów drogowych.

#prawojazdy #ruchdrogowy #motoryzacja
  • 17
@Damasweger: na wykopie sobie możesz proponować i misję na Marsa. Zbierz podpisy i uderzaj tam gdzie takie propozycje mają jakikolwiek sens, a nie tylko w necie krzyczysz i innych osądzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Damasweger: ja proponuje miliard zl, nadmierna predkosc jest przyczyna wypadkow bo nikt nie wpisuje w protokol #!$%@? mozgowego kierowcy- to jest prawdziwy problem, ktorym nalezaloby sie zajac xd Najlatwiej zauwazyc jadac 2-3h po niemieckiej autostradzie a pozniej przejazd przez granice i jazda po kartonlandzie
Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków.

@Damasweger: nie jest. Czemu klamiesz pod teze? Z takimi zamordystami jak ty jest taki problem, ze nie widza dalej jak czubek wlasnego nosa i swojego waskiego grona znajomych. O tym, ze w dupie byli i gowno widzieli nie wspomne.
@SpokojnyPan @Mordechai Z takimi piratami jak wy jest taki problem, że nie widzicie dalej, niż czubek własnego nosa. Droga hamowania z 80 jest o wiele dłuższa niż z 50, więc jak na tej "pustej wsi" wyskoczy Ci ktoś na jezdnię to masz większe szanse, że unikniesz wypadku, lub zmniejszysz jego skutki.
@Damasweger: potrafie jezdzic i jak nie jestem pewny siebie to nie zwiekszam predkosci :) ale nie bede przez pusta wies jechal 50 gdy mam pewnosc ze nikt mi nie #!$%@? na droge. Zacznij robic porzadek z glupimi przepisami, dzieki ktorym dostalem punkty karne za to, że wjechalem w obszar zabudowany 70 na godzine LATEM przy idealnych warunkach pogodowych jadac za 2 tirami i jakims malym gownem, jadac autem jak najbardziej sprawnym
@Mordechai: z tymi do bolu poprawnymi ludzmi nie ma rozmowy, już to przerabialem, nie wiem czy to jakoś autyzm czy co, ale po pierwszej ich odpowiedzi widze, ze szkoda sie produkowac, lepiej poczytac cos wartosciowego. To jest ten typ baranow z kamerkami co zasypuja policje jakimis drobnymi wykroczeniami.
@Damasweger: zabawne, że ktoś uważa że jak się zwiększy kwoty mandatów to ludzie będą płacić. Istnieje takie zjawisko psychologiczne że jak mało to się zapłaci a jak więcej to człowiek olewa.

Sam fakt uważania że prędkość to przyczyna wypadków pokazuje że egzamin na 18 urodziny dopiero przed tobą