Wpis z mikrobloga

@kowzan Cosma to filetówka, słabo lub wcale niesuplementowana, co prowadzi do niebezpiecznych niedoborów. Może stanowić dodatek jako karma uzupełniająca, ale tzw. karmy bytowe są podstawą kociej diety.
@IIIlIII A dopiero doczytałam, że pytasz o My Star. Nie poleciłabym, nie wiesz co to za mięso w środku, w dodatku jest go 40% tylko, ma też zbędne roślinne wypełniacze, a tauryny tylko 250mg/kg (powinno być minimum 1200 mg/kg).
@Prozdrowotny: Info od karmicieli:
"Sucha karma zimą
Zima wcale nie oznacza, że koty nagle muszą dostawać karmę suchą. Koty wolno żyjące pod moją opieką nauczone są stawiania się dwa razy dziennie o stałych porach dniach na posiłku, by zjeść od razu wszystko na miejscu. Na noc mają przygotowane podgrzewacze ze styropianów, które schowane są w większych rozmiarów kocich budkach oraz kawałki suszonego mielonego mięsa, które nie zamarznie. Nie zapominajmy, że sucha
@toudi97: Te w białych. Sprawdziłam właśnie te czarne (tyle tego jest, że ciężko tak zebrać) i te dałabym do akceptowalnych, choć nie ma w składzie niestety wypisanego konkretnego składu (ile mięśnia, jakie podroby), mogli dać tam wszystko. Tauryny też mogłoby być więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koleandra: Od roku daje ją mojemu kotu, próbowałem wdrożyć jej te lepsze karmy (chyba wszystkie z bardzo dobre i dobre i żadnej nie chce jeść, tylko czarny Rafi.
@toudi97: A może spróbuj te z listy średnie/akceptowalne? Ten Rafi od biedy może być, ale przemycałabym tam trochę tauryny (koniecznie rozpuścić w odrobinie wody do rozpuszczenia- dosłownie szczypta na posiłek, na miesiąc moja dostaje 6-7 gram) i olej omega3 kroplę czy dwie np.