Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest wsrod was ktos kto szczegolnie nie potrafil nauczyc sie angielskiego ale w końcu udalo mu sie?
Od roku czytam ksiazki, słucham podcasty, ogladam seriale i nadal poziom wrecz zerowy... Nic nie rozumiem i nie potrafie nic mowic..
#angielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b1587034c150000b568bfc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: czytaj książki na głos, seriale z napisami angielskimi, no i ucz się słówek. Ja przerobiłam od a do z taki mniejszy słownik, zapisywałam sobie przydatne słowa i ich znaczenie. Ale akurat w moim przypadku łatwiej mi zapamiętać moje notatki. Co do mówienia też miałam problem, dopiero emigracja pomogła, zawsze możesz pomyśleć o konwersacjach.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja vs. moja żona.

Nauczyłem sie angielskiego sam bo w szkole to byl taki trening tylko. Tak jak Ty - serial bez napisów ktory ogladalismy wtedy wymusil ten krok. Potem podcaaty, teksty, muzyka. Dzisiaj pracuje w tym jezyku.

Moja zona - bardzo inteligentna a jednak bez talentu do jezyka. Nauczyla sie tyle by zdac mature. A chodzila na korki i wgl. mysle ze to kwestia wlasnie predyspozycji i talentu.