Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykle125 #honda

Czesc mirki, poszukuje hondy cbr 125 na wtrysku jako pierwszego motorka dla mojej zony, bo już od pewnego czasu mi wspomina. Wiem ze nie jest to najlepszy moment na kupno, ale szukam i obserwuje cbr ewentualnie cbf w okolicach 5k - 7k.

Powiedzcie mi na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?
Bo każdy motung ma jakieś swoje słabe strony, chociażby regulator napiecia i slizgi łańcucha w mojej tenere 750 były słabą stroną.

Generalnie jest mnóstwo motorków z popękanymi plastikami i wgniotkami, idzie to zrozumieć bo te motory służą często do nauki i są pierwszymi motungami, ale czy jest coś, czego faktycznie trzeba się obawiać i obligatoryjnie trzeba sprawdzić?

Dzięki za każde info!
chinskiecuda - #motocykle #motocykle125 #honda

Czesc mirki, poszukuje hondy cbr 12...

źródło: comment_1622236931KVMoIwaIfl4tqlGMaOK1fU.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
kiedyś dodałem sobie wpis @kipowrot więc go tutaj przekleję bo może będzie coś co Ci wypadło z głowy ( w sensie, żebyś niczego nie pominął )

Oględziny na postoju:

Wygląd ogólny:
Zadbany ogólny stan? Uszkodzenia lakieru? Uszkodzenia wskazujące na wypadek? Ślady zużycia, które nie odpowiadają przebiegowi kilometrów?

Silnik
(najlepiej po jeździe próbnej)
Czy pokrywa rozrządu, miska olejowa, głowica cylindrów i stopa cylindrów oraz pokrywy boczne silnika są szczelne?
Wycieki z systemu chłodzenia
  • Odpowiedz
@bombelek_proboszcza: no jak jest krzywa w cholere to na pewno dobra podpowiedź ;) Generalnie cenie wszystkire dobre rady ale wydaje mi się że prawie nikt nie przeczytał mojej wiadomości. Nie pytam się jak generalnie sprawdzać moto przed kupnem, tylko jakie szczególne/fabryczne wady są do sprawdzenia orzy kupnie hondy cbr/cbf 125.

Przejezdzilem już parę motocykli i kupiłem już kilka więc podstawy znam :)
  • Odpowiedz