Wpis z mikrobloga

Łohoho, dzieje się!

Kolei w Bielawie ciąg dalszy: ogłaszamy przetarg na opracowanie dokumentacji na odtworzenie linii kolejowej nr 318 Bielawa Zachodnia – Srebrna Góra!

️ Odtworzenie tej linii zapewni Dolnoślązakom dojazd kolejowy do atrakcji turystycznych m.in. twierdzy Srebrna Góra czy szlaków turystycznych Gór Sowich. ⛰️ Mieszkańcy zyskają także nowe połączenia do pracy, szkoły czy do miejsc wypoczynku.

Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji. Termin składania ofert to 16 czerwca. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu: link


sos

#bielawa #srebrnagora #dzierzoniow #pieszyce #kolej #kolejdlabielawy #pociagi #pociagiboners

A tu dla ciekawskich do poczytania o Kolei Sowiogórskiej, gdzie była dodatkowa szyna zębata:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolej_Sowiog%C3%B3rska
CesarzPolski - Łohoho, dzieje się!

 Kolei w Bielawie ciąg dalszy: ogłaszamy przetar...

źródło: comment_1622217008OS6sFT0jmoLh34gAxiYZ4p.jpg

Pobierz
  • 9
@Cesarz_Polski: Pamiętam jak pisałeś o ponownym uruchomieniu linii do Bielawy. Ile to lat minęło 2? 3? Możesz opisać z perspektywy tego czasu jak jej uruchomienie wpłynęło na okolicę? Z tego co pamiętam to pisałeś, że mieszkańcy byli zdani na busiki. Czy twoim zdaniem dużo ludzi wybrało kolej? Jak tam sytuacja z tym dzikim przejazdem kolejowym? Właściciel budynku (to był hotel, dobrze pamiętam?) na tym wyszedł? Udało mu się uzyskać jakieś porozumienie
@MiG-21: 15/06 minie 1,5 roku od uruchomienia połączenia i pierwszego, oficjalnego przejazdu. Imo bardzo dobrze wpłynęło na okolicę. Od grudnia jest aktywny przystanek Bielawa Centralna, a są plany w związku z linią 318 na otworzenie kolejnego przystanku przy Jeziorze Bielawskim. Tu muszę wyrazić moje ubolewanie nad nazwą zbiornika, bo jak był konkurs, to nie wygrał mój pomysł, tj. Międzygalaktyczny zbiornik bojowy. Tak, były tylko busy. PKS był w stanie likwidacji. Chyba
@Cesarz_Polski: Patrzę na tą archiwalną mapkę i zastanawiam się, czy przystanek Bielawa Zachodnia był usytuowany w tym samym miejscu, co obecnie? A także gdzie był Bielawa Nowa?
Co do pociągnięcia torów do tzw. jeziora (nie znoszę tej nazwy, bo jeziorem ów zbiornik nie jest), to nie wierzę, że wydarzy się to szybko. Miasta chyba na to nie stać.

@MiG-21: Ja Ci powiem, jak to wygląda, gdy chcę rodzinę odwiedzić. Z
@Katedra_z_chlebkiem: Zachodnia była kilkadziesiąt metrów wyżej. Tam jak masz stary budynek stacji kolejowej. Teraz zrobili na wlocie z Bankowej w Asnyka, bo zaraz mieszkańcy stacji (budynek zaadaptowano w mieszkania, tak samo jak Bielawa Wschodnia) by płakali. A Bielawa Nowa była w tej odnodze z sowiej w pola. Co do kosztów, za przystanek na jeziorze, to nie ma się o co martwić, bo jest wpisany w zamówienie, więc hajsy popłyną z województwa.