Wpis z mikrobloga

jeśli emocje po dzisiejszym squircie już opadły, to mam pytanie jakie macie argumenty za zainwestowaniem w następujące spółki i w którą wpakowalibyście się, gdybyście mieli jeszcze coś do wrzucenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi o wejście na dłuższy termin w aktywa zagraniczne; perspektywa unormowania szczepień itp., rok- półtora.
-Royal Dutch Shell - cywilizowana dywidenda nieodcinana od kursu xD wypłacana co kwartał, ok. 4% w skali roku, wciąż daleko do ceny sprzed koronakryzysu
-Gazprom - nie tak daleko, ale wciąż do odrobienia względem stanu przedkoronowego, choć to spółka na dużym bujaniu, ale fundamentów nie można jej odmówić
-ArcelorMittal SA - ceny stali squirtują, po ostatniej korekcie jest moment żeby wskoczyć

Słucham wasze typy
#gielda #nyse #nasdaq #dax
Pobierz Frank_Parker - jeśli emocje po dzisiejszym squircie już opadły, to mam pytanie jakie ...
źródło: comment_1622144417XPmAHuPoEAm0LMQYzxMzOt.jpg
  • 9
@Frank_Parker: gazprom bym omijał bo Rosja. Jeżeli chcesz długi termin to klasycznie: dywidendowi arystokraci (RIP AT&T), jeżeli chcesz postawić na otwarcie gospodarki to może linie lotnicze albo spółki związane z turystyką.

@olcayn siedzę zaladowany w airbusa i tam nie chce więcej dokladac

@Gall1916 na polskiej giełdzie jak wypłacana jestcwydiwdenda to następuje odcięcie od kursu- to co zostało wypłacone zostaje na parkiecie odgórnie odcięte i kurs spada. A poza tym na bamanie jak już ktoś płaci dywidendę to raz do roku, a w USA częsta praktyka jest co kwartał i jest regularna
@Frank_Parker: Nie bardzo siedzę w zagranicy ale gazprom może być najlepszą opcją z wymienionych:
1. Popyt na gaz rośnie. W europie jest trend by zastępować węgiel paliwem gazowym, które łatwiej uzupełnia oze - w naszym kraju orlen buduje tylko turbiny gazowe i ostrołękę też przeforsowali na gaz + likwidacja pieców i wymuszane przejście na ogrzewanie gazowe w domkach jednorodzinnych.
1.5. Norweski gaz nie uciągnie całej UE. Nord Stream 2 powstanie choćby
@onionspirit niemcy, Francja, holandia i szwajcaria, bo takie aktywa posiadam, mają umowę o podwójnym opodatkowaniu, więc jak degiro zdziera ze mnie podatek przynajmniej 19%-a w przypadku Francji to chyba było nawet 28%, to już nic z tym nie muszę robić.
W przypadku gdy jest to mniej niż 19 w danym kraju, to muszę dopłacić różnicę.