Wpis z mikrobloga

@phoropter emigracja do kraju bagiet i winem płynącym. Nie mam nauczyciela i nauka samemu po polsku to koszmar. Nie ma kanałów na yt które poważnie francuskim. Pozostaje tylko uczyc sie z angielskiego, ale to nawet plus bo maja nawet dość podobną gramatykę. Zaczynaja sie tutaj schody. Wszystko brzmi tak samo, a to że wielu czyta zearawienia en/om tak samo nie pomaga. Gramatyka to #!$%@? koszmar. O tym by można pisać całe epopeje.
@phoropter w ogóle, to czytanie w tym języku to ogromny poziom sztuki i szanuje tych co potrafią bez zajakniecia. Myślisz, że to proste? To pomysl sobie, że z tyłu głowy zawsze musisz mieć zapisane co i jak sie czyta, a takie przypadki jak wymowa zestawienia eu, albo tout/tous i plus ryją czache i nie ma dla mnie po prostu opcji, żeby się nie zajaknac. I serio nawet jesli nie interesujesz się francuskim
@Neltharim: Na spokojnie, też się uczę i wchodzę już na B1 powoli, a tez mam zamiar tam emigrowac, więc witam w grupie wsparcia xD Polskich kanalow z francuskiego prawie nie ma, ja korzystam comme une francaise, learn french with alexa na youtubie itp. Z polskich to francuski notesik, czy francuska literka. Ale serio na początku bez nauczyciela ciężko z wymową, więc w ogole wow ze samemu ogarniasz xD Ja juz mialam
@Neltharim: spokojnie też kiedyś zaczynałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej ciężko czasami ze słuchaniem, zwłaszcza, że Francuzi lubią #!$%@?ć bardzo szybko, ale zanim się zorientowałem to zacząłem połykać książki po francusku. Nie skupiaj się aż tak na gramatyce, mimo że jest ważna, ale staraj się zapamiętać jak najwięcej słówek, konstrukcji zdaniowych i konstrukcji czasowników z przyimkiem. No rodzajniki to jest kłopot, bo w Polskim tego nie ma,