Wpis z mikrobloga

Uszanowanko GeoMirki! :) Mam pytanie - w jaki sposób można filtrować kesze, by dostawać info o najnowszych keszach z okolicy? Chodzi mi o bazę geocaching.com.

Na geocaching.pl oczywiście jest tabela "Polska: Lista najnowszych skrytek", ale pokazuje tylko 10 najnowszych keszy z całego kraju

#geocaching
  • 7
@SuperStefan: Nie jestem pewien jak wygląda to użytkowników non-premium (bo zakładam że takim jesteś), ale najłatwiej chyba na mapie ustawić filtr "Placed" i dać datę np. 2 tygodnie wstecz - data ukrycia =/= data publikacji.

Jeśli polujesz na FTFy, to bez premium ciężko.
@AnonimowyWykopowicz: niestety, filtr "Placed" też jest dla userów premium

Hmmm... ale grzebiąc w API serwisu widzę, że jest parametr "placedDate" - może w ten sposób coś ogarnę :)

Ale tak szczerze mówiąc to nie chodzi o zgarnianie FTFów, tylko bardziej o wiadomość, że w mojej okolicy jest nowy kesz, który można zgarnąć do kolekcji ;)
Ale tak szczerze mówiąc to nie chodzi o zgarnianie FTFów, tylko bardziej o wiadomość, że w mojej okolicy jest nowy kesz, który można zgarnąć do kolekcji ;)


@SuperStefan: Znam osoby, które po prostu odświeżały mapę i w ten sposób były na biężąco - ale to trzeba trochę życia nie mieć ;)

Nie masz premium, ale grzebiesz w API? Ciekawe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SuperStefan: Nie chciałbym tutaj spamować, bo piszesz o geocaching.com, natomiast na opencaching.pl możesz ustawić powiadomienie o nowych skrzynkach w okolicy - dostajesz maila. Na stronie jest też zakładka: mogą okolica, gdzie widzisz wszystkie ostatnie skrzynki, znalezienia, etc. Nie to żebym przekonywał na siłę, się jeśli brak ci tych funkcjonalności możesz przyłączyć się do nas
@SuperStefan: Zaloguj się na geocaching.pl i dalej przejdź (kliknięciem na avatar) do ustawień w profilu. Tam masz belkę: "Strona Główna" a w niej zmień sobie "Najnowsze skrytki w Polsce" na "Najnowsze skrytki w Twoim regionie". Kliknij zapisz.. i teraz logując sie na stronie, będziesz mieć pogląd na najnowsze skrzyneczki z okolicy! ;)