Wpis z mikrobloga

Może będzie tu ktoś w miarę ogarnięty w temacie spadku. Otóż:

1. W 2009 roku umiera mój tata, wraz z mamą i dwójką rodzeństwa zgodnie przyjmujemy spadek, a konkretnie nasze rodzinne mieszkanie.
2. W 2015 roku wraz z rodzeństwem zrzekamy się naszej części mieszkania na rzecz mamy.
3. W 2021 roku umiera babcia. Dziadek od dawna nie żyje, więc spadkobiercami w pierwszej linii są dzieci, w tym nieżyjący już mój tata.

I teraz meritum sprawy, komu należy się spadek po babci, czy mi i rodzeństwu czy mojej mamie, na rzecz której zrzekliśmy się spadku po tacie w postaci mieszkania?

#prawo #prawnik #poradyprawne #sadowehistorie
  • 6
@Piotrek6312 przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i pomyśl czy zmarła osoba ma zdolność do czynności prawnych.
No dobrze, odpowiedziałeś sobie na pytanie - "a kto umarł ten nie żyje" ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Adams_GA: Konkretnie mama wystosowała "Wniosek o zgodny podział spadku" 6 lat po śmierci ojca. Teraz zastanawiamy się czy to ma jakiś skutek jeżeli chodzi o spadek po babci. Czy to, ze zrzekliśmy się części spadku na mamę zachowuje swoją ciągłość w przypadku spadku po babci?
@ste3: Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Zrzekliśmy się spadku po ojcu na rzecz mamy. Czy ma to swoją ciągłość w przypadku babci? Czy zrzekając się spadku w postaci mieszkania po zmarłym tracie automatycznie zrzekliśmy się spadku po babci na rzecz mamy?